Burza Binance - Návod, recenzia, obchodovanie, staking, futures a poplatky - 2021

Dôveryhodnosť

99 %

Podpora a komunikácia

98 %

Poplatky

97 %

Registrácia a verifikácia

99 %

Dostupné služby

100 %

Rozhranie a prehľadnosť

94 %

98 %

1. miesto

Najlepšia kryptomenová burza

Burza Binance bez pochýb patrí k jedným z top búrz, aké nájdeme v kryptomenovom svete. Ponúka širokú ponuku služieb od obchodovania kryptomien, cez staking až po futures trading. Burza Binance má zároveň zaujímavo navrhnutú ochranu prostriedkov cez projekt SAFU, ktorý časť z poplatkov ukladá do rezervy pre prípad hacknutia burzy.

Široká ponuka služieb

Možnosť stakingu

Všetky služby na jednom účte

Možnosť vkladu aj cez fiat/banku

Tak ako každá burza môže byť hacknutá

Úvod

Binance je najobľúbenejšia a zároveň aj najväčšia kryptomenová burza na svete. Podľa CoinMarketCap je Binance bezkonkurenčne najväčšou platformou na obchodovanie s kryptomenami z hľadiska objemu obchodovania a týždennej návštevnosti webu. Ste úplný začiatočník, alebo skúsený trader ? Burza Binance je pre Vás pravdepodobne tou najjednoduchšou a najlacnejšou burzou. Čo všetko ponúka populárna burza, aké sú poplatky a možnosti obchodovania ? Toto všetko sa Vám pokúsime priblížiť v našej nasledujúcej recenzii. Pozrieme sa na Binance poplatky. Ukážeme si návod na Binance futures a Binance staking.

Otvoriť účet na Binance

Zakladatelia a uvedenie na trh

Burza Binance bola založená v roku 2017 v Číne. Počas piatich mesiacov od založenia zaznamenala obrovský rast, ktorý ju vystrelil na prvé miesto rebríčka kryptomenových búrz. Pole pôsobnosti, ktoré bolo zo začiatku obmedzené na čínsky trh, sa rozšírilo do celého sveta. Burza aktuálne sídli na ostrove Malta a má dve hlavné prevádzky v USA a Singapúre.

Za spustením burzy Binance stojí vývojár Changpeng Zhao. Vďaka svojej spoločnosti Beiji Technology vytvoril burzu, ktorá zaznamenala veľmi úspešné ICO (Initial coin offering) so ziskom 15 miliónov dolárov.  Investori, ktorí vložili svoje prostriedky do projektu, obdržali na oplátku oficiálne mince Binance Coin (BNB). Tie sa samozrejme dajú obchodovať a ich užitočnosť podčiarkuje najmä platenie poplatkov.  Aktuálne sa hodnota mince Binance pohybuje približne na úrovni 300 USD, pričom jeho počiatočná hodnota bola 0,1 USD. V skutku pôsobivý rast. Čína nie je práve najvhodnejšou krajinou na prevádzkovanie krypto burzy, preto Binance svoje hlavné servery premiestnila do zhovievavejších štátov. To jej zabezpečuje slobodu a konkurencieschopnosť.

„V reakcii na rozhodnutia čínskej vlády sa presúvame do zahraničia. Máme viacero pôsobísk, takže nás nikdy nebude ovplyvňovať jeden regulačný orgán,“ vysvetlil zakladateľ burzy Binance Zhao.

Vedeli ste, že burza Binance je už 3 roky líder v oblasti poskytovania služieb v kryptomenovom svete. Zároveň poskytujú širokú paletu služieb.

Je platforma bezpečná?

Burza Binance bola v máji roku 2019 poznačená negatívnou udalosťou. Globálne webová stránka burzy bola hacknutá. Hackeri si odniesli približne 7000 Bitcoinov, ktoré v tom období predstavovali sumu 40 miliónov dolárov. Vedenie Binance uviedlo, že boli všetci používatelia odškodnení. Je dôležité poznamenať, že americká verzia nebola v minulosti nikdy prelomená. Podobne ako u iných kryptomenových búrz, ani Binance nie je poistená FDIC ani SIPC. Disponuje však fondom núdzových aktív, ktorí slúži na odškodnenie užívateľov v prípade krádeže ich prostriedkov z burzy. SAFU je financovaný z 10% všetkých poplatkov za obchodovanie, ktoré sú uložené na „cold wallet“. Napriek pomerne nízkemu veku burzy, je Binance vo všeobecnosti považovaná za jednu z najbezpečnejších platforiem. O zabezpečenie vášho účtu sa teda nemusíte obávať, keďže sa o to postará dvoj faktorová autentifikácia (2FA).

Čo je to 2FA?

Dvoj faktorová autentifikácia je v podstate dvoj stupňové overenie Vašej identity. Keďže je táto metóda overenia veľmi bezpečná a efektívna, využívajú ju banky a burzy po celom svete.

Ako funguje 2FA?

Pri prihlásení do Vášho účtu musíte mať bezpečné archivované a uložené vaše heslo, ale taktiež aj jednorazový kód. Tento kód Vám bude vygenerovaný prostredníctvom mobilnej aplikácie (najčastejšie pomocou Google Authenticator). Ďalšou možnosťou je, že dostanete e-mail, či SMS správu na Váš mobilný telefón.

Podporované krajiny

Binance oficiálne neuvádza žiadny zoznam podporovaných krajín, čo v podstate znamená, že je dostupnou po celom svete. Samostatnú skupinu tvoria obyvatelia USA, ktorí môžu využívať Binance US. Táto platforma je však značne obmedzená.

Zákaznícka podpora

Nízke poplatky, pohotové reakcie na konkurenciu a vývojári s osvedčenými výsledkami. Toto sú dôležité faktory, ktoré by sa mali odzrkadliť aj na supporte pre zákazníkov. Bohužiaľ podobne ako u mnoho iných krypto búrz aj na Binance chýba kvalitný zákaznícky servis. Väčšinu otázok je potrebné zasielať prostredníctvom e-mailového kontaktného formulára na stránke burzy. Kvôli vysokému dopytu je však častokrát zdĺhavé a obťažujúce dostať sa k odpovediam. Burza disponuje aj tzv. „chat botom“, ktorí však často generuje iba automatizované najčastejšie odpovede.

Otvoriť účet na Binance

Podmienky pre obchodovanie

Burza Binance disponuje širokým portfóliom kryptomien. V jej ponuke nájdete cez 150 kryptomien, ako sú napríklad Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano a mnoho ďalších coinov. Čo sa týka samotných možností obchodovania, burza ani v tomto smere ničím nezaostáva. Môžete realizovať klasický nákup kryptomien za fiat meny, alebo obchodovať finančné deriváty či obchodovanie s vysokou finančnou pákou. V prípade nákupu a obchodovanie je nutné, aby ste si vytvorili váš obchodný účet a následne realizovali verifikáciu.

Čo všetko teda máme na Binance k dispozícií ?

 • Nákup a predaj kryptomien za fiat meny (EUR, USD a iné)
 • Zmenáreň kryptomien
 • Obchodovanie s finančnou pákou
 • Obchodovanie kryptomenových derivátov (futures a opcie)

Platforma

Burza Binance ponúka viaceré variácie platforiem, ktoré sú určené jednak pre začiatočníkov ako aj pre skúsených traderov . Nájdete ich v záložke Trade. V podstate všetky fungujú na báze webovej stránky, takže nie je nutné vykonávať dodatočné inštalácie. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme jednotlivé druhy platformy :

 • Convert – Táto platforma predstavuje najrýchlejšiu formu zámeny kryptomien a fiat meny EUR. Tvoria ju dve základné políčka, kde do prvého pola zadávame množstvo a druh kryptomeny, alebo fiat, ktorý chceme zameniť za coiny, ktoré zadávame v druhom poli.
Platforma Convert
Platforma Convert
 • Classic Spot Exchange – tzv. základná platforma, v ktorej nájdete všetky základné funkcie. Na obrázku pod týmto textom môžete vidieť detail danej platformy.
Platforma Classic
Platforma Classic

V ľavom hornom rohu sa nachádza kniha objednávok (tzv. order book), aktuálna cena vami vybranej mince a najdôležitejší panel pre zadávanie objednávok sa nachádza v strede pod grafom. V pravej časti obrazovky nájdeme zoznam ďalších aktív a históriu objednávok. Dôležitou a neodlúčiteľnou súčasťou platformy je graf. Ten pre burzu Binance zabezpečuje populárna platforma TradingView.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Burza PrimeXBT - Návod, recenzia, obchodovanie, copy trading - 2021

Čo tu môžeme obchodovať?

 • Advance Spot Exchange – tzv. pokročilá platforma. Vo všeobecnosti a funkciách sa nijako nelíši od základnej platformy. Jediný rozdiel si môžeme všimnúť v usporiadaní jednotlivých polí a príkazov.
 • Margin – ide o platformu, kde nám burza Binance umožňuje obchodovať s vypožičanými prostriedkami.
 • P2P – ide o P2P trhovisko, kde obchodníci nakupujú a predávajú kryptomeny vzájomne medzi sebou bez nutnosti zásahu samotnej burzy.
 • Stock Token – jedná sa o nový druh obchodovania na burze Binance. Užívatelia majú možnosť obchodovať digitálne tokeny, ktoré sa obchodujú na tradičných burzách cenných papierov.

Otvoriť účet na Binance

Čo všetko môžeme robiť na obchodných platformách?

Súčasťou oboch platforiem (classic a advance) sú tri základné príkazy pre obchodovanie :

 • Market order – tzv. trhová objednávka.  Ide o najjednoduchší obchodný príkaz. Prostredníctvom tohto príkazu môžete nakúpiť, alebo predať vybranú kryptomenu za aktuálne najvýhodnejšiu cenu na trhu. V prípade, že chcete otvoriť obchod v čo najrýchlejšom čase a za aktuálnu cenu odporúčame využívať market order.
Market order
Market order
 • Limit order – tzv. limitná objednávka. V prípade, že čakáte na výhodnejšiu cenu na trhu, odporúčame využívať limitnú objednávku. Pri tomto príkaze máte možnosť nastavenia konkrétnej ceny, za ktorú chcete kryptomenu kúpiť resp. predať. Váš príkaz bude následne spracovaný a zaradený do knihy objednávok (order book). Vaša objednávka sa zrealizuje v momente, kedy sa na trhu objaví výhodná proti ponuka. Tento moment môže mať trvanie pár minút, ale aj dlhšie obdobie v závislosti od situácie na trhu.
Market order
Market order
 • Stop Limit – ide o špecifický druh limitnej objednávky, ktorá sa spustí iba za predpokladu , že sa kurz kryptomeny ocitne na vami špecifikovanej hodnote – tzv. Stop-Price. Funkcie stoploss a take profit je možné nahradiť pokynom OCO tzv. One Cancels The Other. V jednoduchosti to znamená, že zadávate dva príkazy naraz. Sú to príkazy Limit a Stop Limit. Jeden príkaz je určený, aby dohliadal na cenu pre aplikovanie nákupu a druhý príkaz dohliada na predajnú cenu. Spustenie jedného z príkazov automaticky ruší druhý.
Stop-limit order

Registrácia a overenie účtu na Binance - Ako na to ?

Aby ste sa mohli vrhnúť na samotné obchodovanie, ešte predtým si musíte založiť svoj obchodný účet. Samotná registrácia je naozaj veľmi jednoduchá a hlavne časovo nenáročná, začo si Binance zaslúži palec hore. V prípade, že plánujete vklady a výbery fiat mien je potrebné overenie vašej identity. Tento prípad často krát trvá aj niekoľko dní.

V nasledujúcich riadkoch sa spoločne pozrieme na podrobný návod ako sa registrovať a načo si dať pozor pri overení Vašej identity.

Tak ako už bolo napísané vyššie, registrácia je naozaj veľmi jednoduchá a rýchla. Zvládne ju naozaj každý.

Registrácia prebieha formou krátkeho formulára, kde vyplníte Vašu emailovú adresu a ľubovoľné heslo. Následne hravou formou posuniete tzv. puzzle do správneho políčka, čím potvrdíte, že nie ste robot. Po tom ako odošlete formulár, tak obdržíte na Váš email 6-miestny číselný kód, ktorý vám slúži na aktiváciu účtu. A tým sa dostávame do finále. Jednoduché však?

Otvoriť účet na Binance

Po aktivácií Vášho účtu odporúčame urobiť zabezpečenie, ktoré Vám odporučí aj samotná burza. Najpoužívanejším spôsobom overenia je 2FA. Tento spôsob overenia sme popísali vyššie.

Po zrealizovaní všetkých potrebných krokov vám už nič nestojí v ceste vo využívaní plnohodnotného obchodného účtu s denným limitom na vklady a výbery vo výške 2 BTC. Tento limit si môžete navýšiť až na 100 BTC. Postačí vám nato prejsť si verifikačný proces KYC. Tento krok však môžete automaticky ignorovať v prípade, že nemáte záujem o využívanie fiatových mien (EUR, USD a iné).

Pokiaľ chcete iba obchodovať na burze a nerobiť vklad cez fiat, tak overenie účtu potrebovať nebudete. Burza Binance bez KYC nejak neobmedzuje používateľov,

Overenie účtu – KYC verifikácia

Hneď na úvod tejto sekcie sa pozrieme na základný princíp verifikácie.

Overenie identity zákazníkov si vyžaduje európska smernica a predpisy (AML, KYC). Cieľom procesu je odstrániť šírenie nelegálnych aktivít – najčastejšie pranie špinavých peňazí!

Teraz už prejdeme ku krokom samotnej verifikácie. Celý proces pozostáva v poskytnutí Vašich osobných údajov burze Binance. O aké údaje ide ? Vaše meno, štátna príslušnosť, pohlavie, naskenovaný doklad totožnosti, a pre úplné dokázanie, že ste to skutočne vy je potrebné urobiť si selfie.

Tri kroky k úspešnej verifikácií
Tri kroky k úspešnej verifikácií

Zhrnutie procesu verifikácie v krokoch :

 1. V prvom kroku potvrdíte vašu štátnu príslušnosť, resp. krajinu, v ktorej je vaše trvalé bydlisko.
 2. Ďalším krok je vloženie naskenovaného dokladu totožnosti z oboch strán.
 3. Posledným krokom s určitosťou potvrdíte vašu identitu zrealizovaním selfie fotografie pomocou web kamery, alebo smartfónu.
 4. Teraz nasleduje už iba čakanie na schválenie, ktoré trvá niekoľko hodín. V niektorých ojedinelých prípadoch aj niekoľko dní!

Ako zrealizovať Váš prvý vklad ?

Nato, aby ste mohli otvoriť váš prvý obchod budete potrebovať finančné prostriedky, ktoré si vložíte na svoj účet cez príkaz Deposit, ktorý sa nachádza v záložke Wallet – Overview. Následne sa Vám zobrazí okno s viacerými možnosťami vkladu. Teraz si spoločne ukážeme najvyužívanejšie spôsoby vkladu :

Deposit Cash – V prípade zvolenia tejto možnosti si môžete vložiť na Váš účet fiat meny. K dispozícií máte možnosť vkladu bankovým prevodom prostredníctvom SEPA platby. Podotýkam, že táto možnosť je bez poplatkov a Binance udáva, že celý proces vkladu môže trvať 1 až 2 pracovné dni. Ďalšou možnosťou je využitie vašej platobnej karty (Visa alebo MasterCard). Tento spôsob vkladu je však spoplatnený výškou 1,8% vkladu. Posledná možnosť, ktorú som osobne nikdy nevyužil je využitie platobnej brány, ktorá je spoplatnená 1,3% z výšky vášho vkladu.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE!

Pri vklade fiat meny musíte vklad realizovať z účtu, ktorý je registrovaný na Vaše meno!

Deposit Crypto – V tomto prípade máte na výber množstvo kryptomien, ktoré si môžete poslať na svoj účet. V určitých prípade Binance niektoré coiny zablokuje z bližšie neuvedených dôvodov. Väčšinou sa však jedná o menej známe mince. V pravej časti obrazovky máte na výber tlačidlá pre kryptomeny, ktoré existujú na viacero „chainoch“. Hodí sa to najmä pri coinoch ako napr. USDT, BNB a BTC.

Otvorenie obchodu

Pre začiatok obchodovania prejdeme na odkaz Trade, kde si môžeme následne vybrať z viacero platforiem, ktoré sme si bližšie popísali v sekcii tohto článku „Platforma“. Pre začiatočníkov je najvhodnejšie kliknúť na Classic platformu. Následne sa dostávame do rozhrania, kde si už môžeme vybrať konkrétny menový pár a otvoriť obchod. V ďalšom kroku si ukážeme ako narábať s burzou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Burza PrimeXBT - Návod, recenzia, obchodovanie, copy trading - 2021

Pre obchodovanie použijeme platformu spot. Jedná sa o tradičnú zmenáreň kryptomien, kde napríklad môžeme nakúpiť za Bitcoin kryptomenu Ethereum a po cenovom raste ju predať na vyššej hladine. Na Binance spot môžeme zároveň zadať target, stoploss a dokonca aj inteligentný order OCO. Cez order OCO môžeme dokonca zadať target a stoploss naraz, takže nemusíme sa báť veľkých cenových pohybov bez toho, aby sme boli chránený obidvoma ordermi.

Otvorenie obchodu na Binance
Otvorenie obchodu na Binance

Obchodné rozhranie

 1. Graf - Môžeme tu vidieť cenový vývoj nami vybratého a obchodované aktíva.
 2. Order - História objednávok, kde môžeme vidieť všetky zadané príkazy na nákup a predaj od ostatných obchodníkov.
 3. Zoznam našich orderov – V tejto sekcii nájdeme všetky naše otvorené obchody, zadané objednávky a kompletnú históriu našich príkazov na burze.
 4. Rozhranie obchodovania - V tejto sekcii zadávame všetky objednávky na burze, vrátanie otvorenia obchodu a príkazov na ich zatvorenie.
 5. Zoznam párov - Nájdeme tu zoznam všetkých párov, ktoré môžeme na burze Binance obchodovať. Obchodovať môžeme napríklad za fiat meny, Bitcoin, Ethereum, BUSD a Tether.
 6. História obchodov - História posledných obchodov na danom páre.

Kompletný návod na obchodovanie nájdete aj na našom YouTube videu:

Aké sú Binance poplatky?

Podobne ako na iných burzách aj tu nájdeme Binance poplatky za služby. Niektoré z poplatkov pri realizovaní vkladu sme si podrobne popísali vyššie. Pozor v prípade ak obchodujete scalp, vtedy môžu byť Binance poplatky pre vás veľmi vysoké .

Poďme si to teda zhrnúť všetky Binance poplatky :

 • Binance poplatky za transakciu: Za každý zrealizovaný obchod si burza zoberie malý poplatok. Veľkosť poplatkov sa odlišuje v závislosti od obchodných objemov, ktorých je až 11. V prípade, že na Vašom účte nezrealizujete obchody minimálne za 50 000 USD za 30 dní, tak zostávate na úrovni základného poplatku 0,1%.
 • Binance poplatky za instantný nákup: V prípade, že Vašu objednávku neurobíte na platforme Binance, ale cez platobnú kartu, tak si Binance účtuje poplatok vo výške 1,8%.
 • Binance poplatky za rozdiel nákupného a predajného kurzu – tzv. spready. Vďaka vysokej likvidite sú spready minimálne častokrát až nulové.
 • Binance poplatky za vklady: Vklady kryptomien je zdarma, v prípade fiat meny si burza účtuje poplatok 1,8% cez platobnú kartu. Bankový prevod (SEPA) je zdarma.
 • Binance poplatky za výber: Za výber v EUR sa platí 0,8€ (SEPA), alebo 1% pri platobnej karte. Výber Vašich prostriedkov pomocou SWIFT stojí až 30 USD.
 • Binance poplatky siete: Tento poplatok je súčasťou kryptomenovej siete a v podstate sa jedná o odmenu pre minerov za spracovanie transakcie.

Binance poplatky a ich zníženie

Binance poplatky sa dajú veľmi šikovne znížiť. Existuje viacero možností, ktoré si teraz spoločne ukážeme :

Prvým a zrejme najvyužívanejším spôsobom zníženia poplatkov na Binance je využitie kryptomeny Binance Coin (BNB). Jednoducho si tento coin kúpite za pár drobných a zapnete si využívanie BNB na poplatky s 25% zľavou. Takže všetky poplatky budú odpočítavané z vašich BNB coinov s výraznou zľavou.

Otvoriť účet na Binance

Druhým spôsobom ako si znížiť Binance poplatky je, že budete jednoducho obchodovať na ich platforme. Takýmto štýlom burza odmeňuje obchodníkov. Čím vyšší je obnos poplatkov, tým viac ich burza zníži. V prípade, že by ste napríklad za jeden mesiac zrealizovali obchody v hodnote 150 000 BTC, tak sú Vaše poplatky priemerne na úrovni 0,03%. Táto hodnota predstavuje 70% zľavu, ktorú ešte môžete znížiť o ďalších 25% použitím BNB.

Binance úrovne poplatkov
Binance úrovne poplatkov

Ďalšie dôležité produkty na Binance

Nie náhodou sa burza Binance pýši ako svetová jednotka kryptomenových búrz. Dokazuje to širokou škálou produktov, ktoré neustále prechádzajú novým a vylepšeným vývojom. Okrem toho nás Binance už neraz prekvapila vydaním nejakého zaujímavého ako napr. Stock Token.

Poďme sa bližšie pozrieť na produkty burzy Binance:

Binance Margin

Vo všeobecnosti si môžeme pojem „Margin“ definovať ako obchodovanie s využitím pákového efektu. Čo znamená pákové obchodovanie s maržou ?  

Pri obchodovaní s maržou financujete iba časť svojej objednávky. Zvyšok predstavujú prostriedky vypožičané od ostatných traderov. Takže v jednoduchosti ide o obchodovanie so zapožičanými peniazmi.

Základné pojmy v ktorými sa stretnete na platforme Binance Margin:

 • Margin – marža, alebo časť objednávky, ktorá je financovaná z Vašich vlastných prostriedkov.
 • Initial margin – počiatočná marža, alebo suma, ktorú potrebujete na otvorenie pozície.
 • Maintenance margin – udržiavacia marža, alebo suma, ktorú potrebujete na udržanie pozície pred likvidáciou.

Platforma pre Binance Margin je prakticky totožná s klasickou Basic platformou, takže sa nemusíte obávať prechodu do nového prostredia. Na tejto platforme môžete obchodovať s  3 – násobnou kombinovanou pákou, alebo 10 – násobnou izolovanou pákou. V prípade izolovanej páky obchodujete ľubovoľný menový pár na samostatnom maržovom účte. Kombinovaná marža vám dovoľuje obchodovať rôzne kryptomeny z margin účtu.

Platforma Margin
Platforma Margin

Ako teda margin trading na burze Binance funguje ?

Uvedieme si jednoduchý príklad. Predstavte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy by ste si radi zakúpili 1 BTC avšak na vašom účte disponujete iba sumou 1000 USD, Žiadny problém! Na margin platforme si zaklinete možnosť obchodovania s izolovanou 10 – násobnou pákou. Nasledovne si zvolíte Mode : Borrow. Takže v podstate svojich 1000 USD využijete ako základ pre pôžičku ďalších 9000 USD. Týmto štýlom viete zakúpiť 1 BTC!

V prípade, že sa cena BTC zvýši na 15 000 USD a vy uzatvoríte obchod, na účte Vám zostane vašich 1000 USD, ktoré ste vložili do obchodu + 5000 USD, ktoré ste získali za úspešný obchod. Je však potrebné dať si veľký pozor! Keby cena BTC začala náhle klesať, tak postačuje, aby klesla na hodnotu 9000 USD a celý Váš obchod je zlikvidovaný. Na vašom účte by svietila nula!

Binance Futures

Platforma Futures sa medzi tradermi teší veľkej obľube, keďže je obchodníkom umožnené využívať pákový efekt až 125x.  Pomocou Futures kontraktov v podstate môžete špekulovať nad vývojom ceny rôznych kryptomien, bez toho aby ste ich reálne vlastnili. Máte k dispozícií možnosť na otvorenie longu (nákup) a taktiež short pozície (predaj). Čo sa týka samotnej platformy, tak opäť pozorujeme minimálne rozdiely v rozhraní.  Z hľadiska pákového efektu máte možnosť si vybrať rozsah 1:1 (bez páky) alebo až 1:125 (všetky zisky aj straty sa násobia až 125x). Takže opäť si treba dať pozor, že aj minimálne zmena cenovej hladiny  vám môže zarobiť tisíce dolárov, ale taktiež aj zlikvidovať účet.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Burza PrimeXBT - Návod, recenzia, obchodovanie, copy trading - 2021
Binance Futures
Binance Futures

Ako teda funguje obchodovanie futures kontraktov ?

V praxi, by Vám na zakúpenie 1 BTC na futures platforme stačila suma rovnajúca sa 0,008 BTC. V prípade, že sa 1 BTC = 20 000 USD a vy disponujete iba 160 USD, môžete teda špekulovať na obchod vo výške až 1 BTC!

V prípade, že by cena Bitcoinu dosiahla hodnotu 21 000 USD, získali by ste zisk 1000 USD. Ale v prípade poklesu na 19 840 USD, by ste boli na úplnej nule, čiže účet by sa zlikvidoval!

Binance Options

Na burze Binance nájdeme aj obchodnú platformu pre opcie. Táto možnosť je však stále dostupná iba pre mobilné zariadenia formou aplikácie. Keď sa rozhodnete, že chcete kúpiť opciu tak si burza Binance od Vás vezme poplatok tzv. premium. Na základe poplatku máte právo kúpiť, alebo predať aktívum (BTC alebo ETH) za vopred stanovenú cenu v budúcnosti. Dáva vám to tak možnosť v budúcnosti nakúpiť kryptomeny za výhodnejšie ceny.

Binance options aplikácia
Binance options aplikácia

Binance Earn

Veľmi dôležitá obchodná platforma, ktorá prakticky zabezpečuje fungovanie predošlých produktov Futures a Margin! Ako to vysvetliť? Veľmi jednoducho! Aby obchodníkom mohol niekto požičať peniaze, ktoré sú pri pákovom obchodovaní potrebné vznikla platforma Binance Earn. Vďaka tejto platforme môžete svoje nevyužívané kryptomeny na určitú dobu uzamknúť, aby ich mohli využívať ostatní traderi. Burza Vás zato samozrejme odmení podielom z poplatkov.

Binance earn
Binance earn

Binance Staking

Pre dôkladné pochopenie stakingu sa musíme na začiatok bližšie pozrieť na definíciu tzv. proof of stake (PoS). Je to mechanizmus konsenzu, ktorý umožňuje blockchainom fungovať s nízkou energetickou náročnosťou pri efektívnom zachovaní miery decentralizácie. Príliš zložité pre laikov však ?

Zarobiť stakovanim

Poďme sa teda spoločne ponoriť do definície stakingu. Hlavná myšlienka spočíva v tom, že užívatelia môžu uzamknúť svoje coiny, aby mohli byť náhodne vybraní protokolom v určitých intervaloch, aby vytvorili blok. Užívatelia, ktorí vkladajú väčšie sumy, majú zvyčajne omnoho väčšiu šancu byť vybraní ako ďalší blok validátora.

Vedeli ste, že burza Binance ponúka možnosť pasívnu príjmu cez službu staking? Stačí vám iba držať kryptomeny na burze získate zhodnotenie až do 30 % ročne. Začnite stakovať cez link so zľavou.

Binance DEX

Binance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchaine Binance Chain, forku siete Cosmos. Burza využíva grafy prostredníctvom TradingView. V súčasnosti už burza DEX disponuje množstvom zaujímavých kryptomien. Aké sú hlavné rozdiely medzi Binance a Binance DEX ? Pri využívaní burzy DEX sú vaše prostriedky bezpečne uložené na vašej hardware peňaženke. Naopak v prípade Binance musíte všetky prostriedky zveriť do spravovania samotnej burzy. Nevýhodou DEXu je však veľmi malá likvidita.

Binance DEX

Binance Labs Incubation Program

Za veľmi významný produkt burzy Binance môžeme s určitosťou považovať aj ich tzv. Labs Incubation Program. Je to projekt na podporu talentovaných tímov programátorov, ktoré sa podieľajú na tvorbe Blockchainu. Binance tak v rámci 10 – týždňového programu poskytuje pre vybrané projekty dôležitý support, mentoring a právne poradenstvo na čo najdokonalejšie dosiahnutie ciela, ktorým je startup pre využitie na burze.

Binance Wallet Trust

Do širokého portfólia Binance spadá aj oficiálna mobilná peňaženka Trust Wallet. Do tejto peňaženky si môžete vložiť jednak klasické fiat meny, ale aj samotná kryptomeny ako napríklad Bitcoin, Ethereum, Litecoin a mnoho ďalších. Samozrejmosťou sú aj tokeny fungujúce na sieti ERC-20 a Binance Chain. Tento produkt vám určite odporúčame, jeho bezpečnosť je perfektná!

Binance Wallet trust aplikácia
Binance Wallet trust aplikácia

Dôveryhodnosť burzy Binance

Napriek tomu, že sa burza Binance svojím vekom zaraďuje medzi mladších hráčov na trhu, svojou dôveryhodnosťou sa právom zaraďuje na tie najvyššie priečky. Odborné fóra a najmä samotní užívatelia o nej hovoria ako o veľmi dobre zabezpečenej a dôveryhodnej spoločnosti, ktorá už dávno preskočila konkurenčné burzy.

Samozrejme pri veľkom množstve recenzií sa objavia aj negatívne správy, ktoré obviňujú burzu Binance v prípade zodpovednosti za vykradnutie účtov niektorých užívateľov. Po dôkladnejšom preskúmaní však zistíme, že vo väčšine prípadov nastal problém u samotných obchodníkoch, ktorí nerešpektovali 2FA zabezpečenie.

Z hľadiska dlhodobého držania vašich financií je naša rada jednoznačná. V dlhodobom meradle je určite vhodnejšie využiť hardwarové, alebo online krypto peňaženky napr. Trezor.

Otvoriť účet na Binance

Recenzie burzy Binance

Burzu Binance bez menšieho zaváhania hodnotíme ako nejlepšiu kryptomenovú burzu. Na tomto názore sa okrem nás zhoduje niekoľko svetových odborníkov na bezpečnosť, burzy a regulácie. V kryptomenovej komunite je burza Binance vnímaná ako veľká autorita, kde obchoduje takmer každý kryptomenový obchodník. Dokonca aj hodleri tu veľmi často robia nákupy a mince presunú následne do svojej peňaženky. Aj napriek tomu, že burza naďalej patrí prevažne k novším, tak stačilo iba pol roka od založenia a burza sa stála líder v objeme obchodov na celom kryptomenovom trhu. Doteraz si toto postavenie udržiava. My na burze Binance obchodujeme od začiatku a až na jedno hacknutie, ktoré ale burza bravúrne vyriešila vo veľmi rýchlej dobe sme nikdy s burzou problém nemali. Dokonca nás burza Binance sama oslovila o spoluprácu, ktorá už nejaký ten mesiac prebieha a celkovo sme spokojný s podmienkami. A to aj ako obchodníci a aj ako v rámci spolupráce a pracovného kolektívu, ktorý majú.

Na záver ak vám ešte niečo nebolo jasné, môžeme si pozrieť náš veľký video návod:

FAQ burzy Binance

Burza Bianance bez pochýb patrí k jedným z top búrz, aké nájdeme v kryptomenovom svete. Ponúka širokú ponuku služieb od obchodovania kryptomien, cez staking až po futures trading. Burza Binance má zároveň zaujímavo navrhnutú ochranu prostriedkov cez projekt SAFU, ktorý časť z poplatkov ukladá do rezervy pre prípad hacknutia burzy.
Binance hodnotíme ako jednu z najdôveryhodnejších búrz. S dobrou ochranou.
Kryptomeny môžete kúpiť systémom výmeny mince za mincu, alebo cez SEPA platbou. Binance ponúka možnosť kúpy aj cez platobnú kartu.
Tradične je to 0,1 % za obchod. Avšak ak si aktivujete zľavu cez BNB coin a vytvoríte si účet cez náš link, tak získate doživotnú takmer až 50 % zľavu na obchodovanie.
Áno, burza má veľmi priateľské rozhranie a live podporu, kde vám pomôžu z čímkoľvek.
Nie, na obchodovanie nie povinnosť verifikovať účet. Avšak pokiaľ chcete nakupovať kryptomeny cez banku a nie iba obchodovať, tak iná možnosť nie je. Nie je však zlé si mince kúpiť na anonymnej burze a tie presunúť práve na Binance.