Prvé bitcoinové ETF schválené v Kanade!

Redakcia Bitcoin Skupiny

12.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V Kanade bol schválený fond obchodovaný na burze s bitcoinmi pre investičnú spoločnosť Accelerate Financial.

Toto z neho robí prvé oficiálne schválené bitcoinové ETF v Severnej Amerike po tom, čo Ontario Securities Commission dala zelenú inštitucionálnemu produktu.

Dokument s rozhodnutím bol schválený vo štvrtok 11. februára a týka sa nasledujúcich území: Britská Kolumbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, Nový Brunswick, Nové Škótsko, Ostrov princa Eduarda, Newfoundland a Labrador, Severozápadné teritóriá, Yukon a Nunavut.

Spoločnosť Accelerate Financial Technologies 2. februára podala a obdržala potvrdenie o predbežnom prospekte u kanadských regulačných orgánov cenných papierov pre spoločnosť Accelerate Bitcoin ETF (ABTC).

Uviedlo, že fond ponúkne podielové listy denominované v Spojených štátoch aj v kanadských dolároch s poplatkom za správu 0,7% a dodal, že požiadal o zaradenie podielov ABTC na burzu v Toronte.

V tom čase povedal zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Accelerate Julian Klymochko:

„Bitcoin bol jednou z najvýkonnejších tried aktív na 1-ročnej, 3-ročnej, 5-ročnej a 10-ročnej báze. Vzhľadom na historické výsledky bitcoinu a jeho budúci potenciál spolu s jeho vlastnosťami diverzifikácie portfólia sa tešíme, že ponúkneme investorom expozíciu v triede aktív v ľahko použiteľnom a nízkonákladovom ETF.

Spoločnosť ponúka sadu ďalších ETF, vrátane nedávno spusteného alternatívneho portfólia OneChoice ETF. Ide o prvý fond v krajine, ktorý poskytuje expozíciu viacerým alternatívnym triedam aktív a investičným stratégiám vrátane bitcoinu, zlata, arbitráže a súkromného úveru.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Vieme predikovať cenu BTC cez výpočtový výkon siete?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.