Prílev stablecoinov na burzách začal klesať

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rast trhovej kapitalizácie stablecoinov a ich cirkulujúca ponuka bol jedným z najlepších ukazovateľov toho, ako sa cítia účastníci trhu v býčích a medvedích časoch. Monitorovanie USDT pri veľkých emitovaniach bolo bežnou taktikou, ktorú analytici a obchodníci používali na zisťovanie možného zvýšenia ceny Bitcoinu a altcoinov.

USDT cirkulujúca ponuka. Zdroj: CryptoQuant

Bližší pohľad na údaje poskytnuté spoločnosťou CryptoQuant naznačuje, že sa trh stablecoinov začína obracať. Emitovanie USDT začalo stagnovať, zatiaľ čo cirkulujúca ponuka konkurentov ako USDC obnovila svoj stúpajúci trend. Pri pohľade na prílivy a rezervy jednotlivých stablecoinov došlo v skutočnosti k zvýšeniu USDC uložených na burzách. Množstvo USDT však kleslo, čo viedlo k poklesu celkových rezerv stablecoinov držaných na burzách.

USDC cirkulujúca ponuka. Zdroj: CryptoQuant

Emitovanie Tetheru bolo vždy impulzom pre veľké pohyby na trhu. Vzhľadom na jej pretrvávajúce právne otázky týkajúce sa aktív držaných v rezerve sa však držanie tokenu stalo väčšou zodpovednosťou.

Všetky stablecoin rezervy na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Ako je vidieť z vyššie uvedeného grafu, zatiaľ čo cirkulujúca ponuka stabilcoinov počas prvých piatich mesiacov roku 2021 ustavične rástla, emitovanie sa začiatkom júna zastavilo. Taktiež došlo k prudkému nárastu počtu transakcií prílevu stablecoinov, ku ktorému došlo 29. mája, rovnako kde vrcholila aj ponuka stablecoinov.

Prílev transakcií všetkých stablecoinov na burzách. Zdroj: CryptoQuant

Odvtedy prílev stablecoinov na burzy klesol na najnižšiu úroveň od októbra 2020. Index strachu tiež registruje „extrémny strach“, čo podporuje argument, že chýba dopyt zo strany investorov na retailovej a inštitucionálnej úrovni.

StormGain
Fear and greed index. Zdroj: Alternative.me

Prílev stablecoinov stúpa, keď BTC klesá

Zdá sa však, že pokles ceny BTC pod 33 000 dolárov nalákal držiteľov stablecoinov na zváženie nákupu dipu. Prílev stablecoinov sa zvyčajne považuje za vzostupný indikátor. CryptoQuant však varuje, pretože po podobných vrcholoch v emitovaní stabilcoinov v minulosti nasledovalo obdobie bočného obchodovania alebo cenových poklesov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC rigy bojujú o zisky, zatiaľ čo hashrate dosiahol ATH
Všetky udalosti týkajúce sa emitovania stablecoinov. Zdroj: CryptoQuant

Tieto údaje slúžia ako varovanie, že nie každé emitovanie stablecoinov je predzvesťou rastu ceny Bitcoinu. Z dlhodobého hľadiska má táto zmena potenciál byť prospešná. Kontrolované projekty ako USDC sa v očiach vlád a regulačných orgánov totižto považujú za legitímnejšie.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.