Prichádza nový stablecoin Cardana - Djed. Na čo bude slúžiť?

Redakcia Bitcoin Skupiny

27.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Na blockchain Cardano prichádza nový stablecoin, ktorý má poskytnúť nástroj na decentralizované finančné operácie (DeFi) a vyhnúť sa transakčným poplatkom. Poskytovateľ platobnej brány Cardano Coti bude oficiálnym vydavateľom Djed - nového stablecoinu. Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson a generálny riaditeľ Coti Shahaf Bar-Geffen to oznámili 26. septembra na summite Cardana.

Čo predstavuje stablecoin Djed

Nový stablecoin bude založený na algoritmickom dizajne, ktorý bude využívať inteligentné zmluvy na zaistenie cenovej stability a poskytne nástroj na transakcie DeFi. Stablecoin je určený na platenie transakčných poplatkov v sieti Cardano. Cieľom je, aby sa zabránilo „nestálym a premršteným poplatkom za plyn“ a aby boli transakčné náklady „predvídateľnejšie“.

Podľa výskumného dokumentu Djed vydaného v auguste sa jeho protokol bude správať ako „autonómna banka, ktorá nakupuje a predáva stablecoiny za cenu v rozsahu, ktorý je viazaný na cieľovú cenu“. Stablecoin bude fungovať tak, že bude udržiavať rezervu základných mincí, raziť a spaľovať rôzne ďalšie stabilné aktíva a rezervné mince.

Podľa Hoskinsona by stablecoin Djed mohol v kryptopriemysle zmeniť hru. Apeluje totižto na „úplne nové publikum v čase, keď priemysel už zažíva astronomický rast“.

Táto správa prichádza krátko po tom, čo sa Coti spojil so stablecoinom Cardana - Ardana. Priniesol tak decentralizované platby do AdaPay, platobnej brány Cardana, ktorá podporuje viac ako 30 fiat mien.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Microstrategy nakupuje ďalšie bitcoiny za 25 miliónov dolárov
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.