Prepad BTC môže stiahnuť ku dnu aj ostatné altcoiny, vrátane LTC

Ľuboš Kovár

27.08.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin ako krypto kráľ, alebo dominanta svojím pozvoľným pádom tlačí ku dnu aj ostatné altcoiny. Klesá LTC, ETH a aj Bitcoin Cash. Je teda zjavne, že všetko závisí od BTC.

Všetko závisí od BTC...

Prepad na BTC, ktorý sa začal ešte 17. augusta mal za následok menšiu paniku na trhu. Väčšina, hlavne highcap altcoinov stratilo za posledných 10 dní približne 10 až 20 %. S veľkou pravdepodobnosťou je toto začiatok korekcie. Nie je však jasné, aká bude dlhá. Vzhľadom na to, že Bitcoin už takmer 6 mesiacov neustále rastie, tak dump môže byť obzvlášť tvrdý a zoberie zo sebou ku dnu aj ostatné altcoiny. ETH, XRP a LTC stratili približne 10 % svojej hodnoty.

Keďže všetko závisí od BTC, tak prípadný cenový pokles krypto kráľa by mohol naštartovať lokálny bearish market na úplne celom trhu. Nemusí sa však jednať o nič drastického. K zdravému, cenovému vývoja patria aj korekcie, s ktorými treba počítať. Prípadný pokles by teda nemusel byť zničujúci pre altcoiny. Naopak nám dá príležitosť opäť kúpiť za nižšiu cenu.

Prečítaj si aj: Bitcoin si od halvingu připsal již 45 procent – Kam až se může cena vyšplhat?

Môžeme sa dostať na tohtoročné low!

K možnému cenovému vývoja sa vyjadril aj Farmer Bluntz, ktorý na základe teórie Elliot wave očakáva potvrdenie dvojitého dna a teda pokles na tohtoročné najnižšie hodnoty.

Zdroj: bitcoinist.com

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Altcoiny na dne a možné otočenie trendu! - Analýza trhu
Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.