Prečo som sa rozhodol kúpiť Bitcoin?

Ľuboš Kovár

24.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ako som sa vlastne dostal k BTC a prečo som sa ho nakoniec rozhodol kúpiť? Aj keď o ňom všetci hovorili, že je to podvod a pyramída? A prečo sa oplatí kúpiť Bitcoin?

Prečo kúpiť Bitcoin?

O BTC vie po pravde len zlomok populácie, že o čo sa skutočné jedná a na čo slúži. O to horšie to bolo v roku 2016 a 2017, kedy som sa o túto revolučnú menu začal zaujímať. Vtedy nikto v mojom okolí nevedel, že čo to vlastne je. Až neskôr sa začali šíriť reči, že je to bublina, ktorá padne na nulu, alebo aktívum, ktoré síce môže niekedy v budúcnosti stáť 100 000 USD, ale neskôr aj tak na tom všetci prerobia. Áno z malej časti to je pravda, nie každý na burze musí nutne zarobiť, rovnako tak investovaním do BTC nemáte zaručené, že v budúcnosti vaše rozhodnutie bude dobré a zarobíte na tom.

Všetko závisí od toho aký o neho bude v budúcnosti záujem a či sa napríklad odstupom času nezačnú objavovať nejaké chyby v kóde. Späť ale k téme, prečo som nakúpil BTC?

Ako som začínal?

Z počiatku som narazil na mining, alebo aj ťažbu kryptomien. Zistil som, že vlastne ja môžem so svojim PC ťažiť nejaké tie mince a tie potom predať na burze. Peniaze mi samozrejme zostanú. A tak som aj urobil, začal som ťažiť. To mi ale nestačilo. Keď som ho už ťažil spoločne s Monerom, chcel som sa o týchto kryptomenách aj niečo viac dozvedieť, lebo vlastne všetci hovorili, že to spadne na nulu, tak aby som nezostal nakoniec sklamaný. Cena spadne a ja nebudem mať nič, akurát mi na krku zostanú náklady na ťažbu. Ako som sa zaujímal o BTC, stále som začal viac a viac chápať, že ono sa vlastne ani nejedná o nič zlého.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Airdrop – Čo to je a ako sa chrániť pred podvodom!

Prečítaj si aj: Revolut – Najlepšia internetová banka bez poplatkov – Možnosť nákupu kryptomien!

Vlastniť isté množstvo BTC je rovnaké ako napríklad akcie, alebo dolár, ktorého hodnota sa pohybuje podľa toho, ako sa obchoduje na burze. Čiže keď je vysoký záujem, cena rastie. Ak naopak upadá záujem tak cena klesá. Ďalej som začal zisťovať, že je to napríklad anonymná mena, teda ak beriem do úvahy Monero. Čiže nemôže mi nikto zasahovať do toho, koľko peňazí mám. Naopak na bankovom účte, keď by som držal istú hodnotu v eurách, tak banka môže skrachovať, môže mi peniaze zobrať napríklad exekútor, alebo štát. Prípadne banka môže mať problém a stanoviť denný výber na 100 eur, tak ako to bolo v minulosti v niektorých štátoch ako Cyprus. Proste v prvom rade sú peniaze pod kontrolu bánk a až potom môžem rozhodovať ja, že čo s nimi urobím.

Prečo práve BTC

U kryptomien je to naopak. A týmto som si len opäť upevnil názor v tom, že kryptomeny sú jednoducho najlepšie. Okrem výhody decentralizácie a siete bez kontroly som ešte získal zaujímavé zhodnotenie v podobe výstrelu z 1000 USD za jednu mincu až na zatiaľ ATH, čo predstavuje 60 000 USD. A ty ešte nemáš BTC?

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.