TOP 3 dôvody prečo môže Bitcoin počas Q4 padať

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Rok 2020 bol pre bitcoin volatilným a to aj z dôvodu pandémie. Nastal prepad o takmer 60 percent a rovnako agresívny odraz, ktorý zvýšil cenu o 220 percent. Bitcoin je zatiaľ v tomto roku v ziskovej pozícii, no momentálne zápasí s vyhliadkou na záver roka. Tu sú tri dôvody, ktoré tomu nasvečujú.

Voľby v USA

Na konci tretieho štvrťroka sa bitcoin pohyboval takmer v rovnakom pomere s akciami USA. Zdá sa, že obchodníci s kryptomenami čakali na ďalšie objasnenie výsledku amerických prezidentských volieb v novembri. Aj keď prieskumy verejnej mienky preukázali, že by sa prezidentského kresla mohol ujať demokratický uchádzač Joe Biden, Donald Trump tento výhľad pokazil.

Trump uviedol, že pre svoje podozrenie z podvodu s voličmi, neodíde iba tak. Investori si jeho vyhlásenie vzali k srdcu a celý september dumpovali trh.

Očakáva sa, že indexy na Wall Street a bitcoin zostanú stagnovať, ak nie padať. Kryptomena by sa preto mohla vrátiť do predchádzajúcej úrovne podpory v blízkosti 10 400 dolárov.

Čítajte tiež - Bitcoin a jeho koniec korekcie? Whales sú ready na pohyb! + Skrytá sila altcoinov

Zlé úvery

Ďalším faktorom, ktorý by testoval bitcoin  je nárast zlých úverov v USA.

Nedostatočná dohoda o druhom stimulačnom balíku spôsobuje znepokojenie pre nezamestnaných a malé a stredné podniky. Keďže ekonómovia do prezidentských volieb neočakávajú žiadny stimul, trh bude vo 4. štvrťroku pravdepodobne zaznamenávať nárast hypoték, pôžičiek a úverov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Salvádor ako TOP 3 na svete vlastní 70 % bitcoinmatov Južnej Ameriky

To by mohlo ponechať aj krypto trhy nižšie, pretože obchodníci začnú vyberať svoje ziskové pozície, aby pokryli svoje straty na Wall Street.

Koronavírus a Bitcoin

Ak nebude existovať stimul z dôvodu ďalšej vlny pandémie, môžu byť investori nútení vrátiť sa do rizikových aktív vrátane amerického dolára a štátnych dlhopisov. Podobná citlivosť investorov spôsobila začiatkom februára až marca aj pád trhu s bitcoinmi.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.