Použití dalších stimulačních šeků k nákupu Bitcoinu by pro něj mohlo být "katastrofou"

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.09.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Stimulační peníze ve formě šeků pomohly milionům Američanů na začátku letošního roku zvládnout krizi a vyjít s penězi. Demokraté a republikáni se nyní snaží dohodnout na podmínkách druhého kola těchto šeků.

Když začaly v dubnu přistávat první podpůrné šeky ze stimulační pomoci na účty občanů, mnozí z nich investovali tyto peníze do kryptoměn, hlavně Bitcoinu. Tento Twitterový účet sleduje, jak se v čase mění hodnota stimulů ve výši 1 200 dolarů, pokud by si za ně lidé nakoupili BTC.

Nyní, když se mezi politiky znovu rozhořela poměrně ostrá debata o možnosti druhého stimulu, se jeden z prominentních BTC analytiků rozhodl zjistit, co by se stalo, kdyby se lidé hromadně rozhodli tyto peníze investovat co Bitcoinu. Závěr je jasný, mohla by to být "katastrofa".

Náhlý přiliv uživatelů by byl problém

Jason Deane, podporovatel kryptoměn a analytik finanční poradenské firmy Qantum Economics, zveřejnil "teoretickou studii" toho, co by se stalo, kdyby se se miliony Američanů rozhodli investovat budoucí stimulační šeky do Bitcoinu.

"Závěrem je, že Bitcoin na něco takového prostě není připraven. Síť je sice nejbezpečnější na světě, ale ani zdaleka není připravena zvládnout transakční úroveň, která by byla nutná pro správné fungování v globálním měřítku."

Aktuálně využívají Bitcoin a další kryptoměny miliony lidí po celém světě. Podle webu Blockchain.com se toto číslo na začátku roku pohybovalo kolem 45 milionů subjektů, což znamená meziroční nárůst o 41 %. Deane ovšem varuje, že pokud by došlo k náhlému, masivnímu přílivu nových uživatelů, bitcoinová síť by měla problém.

"Pokud by počet zájemců o kryptoměny začal růst rychlejším tempem, než se buduje základní infrastruktura a probíhá vývoj, mohlo by skončit katastrofou nejen pro mnohé ekonomiky, ale i pro samotný Bitcoin a všechny další kryptoměny.

Závěr

Pozitivní zprávou pro bitcoinové nadšence ovšem je, že Deane i nadále zůstává přesvědčen, že globální přijetí BTC je v následujících letech velmi reálnou možností a předpovídá, že Bitcoin se nakonec stane vynikajícím úložištěm hodnoty a globální měnou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Miami plánuje vyplácať občanom výnos v BTC ako dividendu

Zdroj: forbes.com

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.