Porovnanie top NFT platforiem na svete – OpenSea stále vedie

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

OpenSea sa stala prvým trhom s NFT, ktorý spracováva 11-ciferné obchody. Podľa údajov NFT Dapp Radar tento priekopnícky trh od spustenia v decembri 2017 hostil transakcie v hodnote viac ako 10,3 miliardy USD.

Platforma zaznamenala tento rok exponenciálny rast, pričom platforma spracovala obchody v hodnote 2,5 miliardy dolárov za celú prvú polovicu roku 2021. Od začiatku novembra už OpenSea spracovala objem v hodnote 400 miliónov dolárov a za posledných 30 dní 1,85 miliardy dolárov.

Rastúca hra NFT Axie Infinity sa radí ako druhá najpopulárnejšia platforma NFT podľa celkového objemu. Od marca 2018 umožnila transakcie NFT v hodnote 3 miliárd USD.

Prečítaj si tiež - Debut ETF BTC futures - objem prvého dňa 1 mld. $

Axie obieha OpenSea v počte používateľov

Napriek dominancii OpenSea podľa hodnoty vysporiadania, uskutočnilo transakcie na Axie viac ako jeden milión používateľov v porovnaní so 637 000 na OpenSea. Zatiaľ čo polovica používateľov Axie bola aktívna v minulom mesiaci, takmer dve tretiny používateľov OpenSea boli aktívni počas rovnakého obdobia. Axie má mierny náskok pred OpenSea v celkovom počte obchodov s 13 miliónmi v porovnaní s 11,4.

Dapp Radar zaraďuje trh Larva Labs pre svoju priekopnícku sériu Cryptopunks NFT za tretiu najväčšiu obchodnú platformu v sektore. Tá od júna 2017 sprostredkovala transakcie v hodnote 1,59 miliardy USD od iba 5 236 používateľov.

Basketbalová zberateľská platforma NBA Top Shot založená na Flow je štvrtá so 726,5 miliónmi dolárov od takmer pol milióna užívateľských obchodníkov od júna 2020. Nasleduje Solanart s 519,2 miliónmi dolárov usadenými medzi 134 544 obchodníkmi od júla tohto roku.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Vytvorí Walmart vlastnú digitálnu menu a zbierku NFT?

Trh OpenSea primárne využíva blockchain Ethereum, ktorý dominuje na trhu NFT a predstavuje 97 % objemu NFT. Minulý mesiac sekundárne tržby na blockchaine Ethereum presiahli 2,2 miliardy dolárov. Napriek dominancii OpenSea nad sektorom NFT čoraz väčší počet investorov NFT zameriava svoju pozornosť na konkurenčné blockchainy. Tie sa môžu pochváliť výrazne nižšími transakčnými poplatkami ako Ethereum.

Začiatkom októbra 33 % obchodníkov NFT využívalo Flow na obchodovanie, zatiaľ čo 25 % špekulovalo pomocou siete WAX.

Mohlo by ťa zaujímať - BTC smeruje na 72 000 $ - história sa opakuje

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.