Polygon spúšťa upgrade Ethereum EIP-1559 – začína spaľovanie MATIC

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Aktualizácia Etherea, ktorá v auguste minulého roka zaviedla čiastočný mechanizmus na spaľovanie sieťových poplatkov, bola spustená na škálovacej sieti Polygon druhej vrstvy. MATIC sa tak stane deflačným tokenom.

Upgrade EIP-1559 spoločnosti Ethereum bol dodaný s londýnskym hard forkom minulé leto. Bol úspešný, pokiaľ ide o predvídateľnosť ceny plynu a spaľovanie sieťových poplatkov. Aktualizácia sa teraz spustila na škálovacej sieti Polygon druhej vrstvy v snahe zlepšiť „viditeľnosť poplatkov“. Bolo to zverejnené na bloku 23850000.

Tím Polygonu oznámil dátum aktualizácie 17. januára po úspešnom nasadení na testovacej sieti.

Aktualizácia EIP-1559 zavádza rovnaký mechanizmus spoplatňovania pre Polygon, čo vedie k zničeniu tokenov MATIC. Odstraňuje tiež metódu aukcie prvej ceny na výpočet sieťových poplatkov, čo vedie k lepším odhadom nákladov, ale neznižuje ceny plynu.

MATIC ako deflačný token?

Tím uviedol, že rovnako ako Ethereum, ponuka MATIC-u sa pravdepodobne stane deflačnou. Podľa odhadov sa každý rok spáli 0,27 % z celkovej ponuky. Existuje fixná zásoba 10 miliárd tokenov MATIC, pričom v súčasnosti je v obehu 6,8 miliardy.

Napriek tomu, že ide o sieť druhej vrstvy, Polygon nedávno trpel vlastnou plynovou krízou. Začiatkom tohto mesiaca poplatky za plyn Polygon podľa Dune Analytics prudko vzrástli. To viedlo k tomu, že niektorí validátori nedokázali predložiť bloky. Nárast dopytu bol spôsobený farmárskou hrou DeFi s názvom Sunflower Land.

Od uvedenia do prevádzky na Ethereu približne pred šiestimi mesiacmi aktualizácia viedla k spáleniu 1,54 milióna ETH podľa nástroja na sledovanie spaľovania. Pri súčasných cenách ETH to vychádza na približne 5 miliárd dolárov. Sledovač tiež predpovedá, že ponuka Etherea sa stane deflačnou o -2,5 % ročne, keď dôjde k „fúzii“ a proof of stake sa stane primárnym mechanizmom konsenzu pre sieť.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Trump končí rokovania o stimuloch - BTC a trhy odpovedajú pádom

Tiež si prečítaj tento článok – Solana ako „krypto Visa“? Kapacitu transakcií zvládne

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.