Polkadot ohlásil 770 mil. $ fond pred spustením parachainov

Redakcia Bitcoin Skupiny

20.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zakladateľ spoločnosti Polkadot (DOT) Gavin Wood predstavil fond na rozvoj v hodnote 777 miliónov dolárov pred parachain aukciami. Wood 17. októbra tweetoval, že pokladnica vyčlenila viac ako 18,9 milióna DOT (v čase písania článku zhruba 777 miliónov dolárov) na rozvojový fond.

Wood poskytol rozsiahle návrhy, ako by sa dali finančné prostriedky vynakladať. Uviedol, že kapitál bude mobilizovaný na realizáciu vízie komunity „budovať, zlepšovať a vzdelávať“ ekosystém Polkadotu. Finančné prostriedky môžu byť použité v prípade schválenia Radou, ktorá hlasuje o návrhoch, ktoré im boli predložené. Rada má v súčasnosti 13 členov, no v budúcnosti sa plánuje rozšíriť na 24 miest.

Keďže v minulosti bolo v mnohých hlasovaniach v Polkadote vidno slabú účasť komunity, môže byť rozvojový fond zameraný na posilnenie angažovanosti držiteľov DOT v procese riadenia. Nový rozvojový fond bol tiež odhalený len niekoľko týždňov pred plánovaným začatím veľmi očakávaných parachain aukcií. To naznačuje, že tieto prostriedky by mohli byť určené na naštartovanie rozvoja zameraného na nadchádzajúci parachain ekosystém Polkadotu.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež - BTC podľa tejto metriky vstupuje do poslednej fázy trendu

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Údaje o sieti Ethereum naznačujú, že by mohlo ísť o býčiu pascu

Nový ekosystém Polkadot parachain

Parachainy sú skrátené postranné reťazce spoločnosti Polkadot, ktoré môžu hostovať decentralizované aplikácie a protokoly. Ponúkajú špecializované výpočty a komunikujú s reťazcom spoločnosti Polkadot zameraným na dokončenie transakcií.

Existujúci prenosový reťazec Polkadot spracováva výlučne prenosy, správu a riadenie vkladových služieb pre sieť Polkadot. Nadchádzajúce parchainy majú za úlohu poskytovať pokročilé funkcie, ako je funkcia inteligentnej zmluvy a kompatibilita medzi reťazcami.

Nový rozvojový fond ako taký môže byť zameraný na povzbudenie vývojárov, aby začali stavať na Polkadote pri príprave spustenia parachainov.

Mohlo by ťa zaujímať - Podľa tohto patternu BNB smeruje na 560 $

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.