Polkadot je budúcnosťou DeFi - tu sú hlavné dôvody!

Redakcia Bitcoin Skupiny

26.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Veľké množstvo vývojárov sa teraz rozhoduje postaviť svoje aplikácie DeFi na platforme Polkadot. Snažia sa využiť svoje jedinečné vlastnosti na ponúknutie zážitkov, ktoré na iných blockchainoch doposiaľ neboli možné.

Ako platforma schopná prepojiť rôznorodé spektrum blockchainov, ktoré v súčasnosti fungujú, sa Polkadot osvedčil ako sľubné riešenie celého radu výziev, ktorým dnes vývojári a používatelia čelia.

Napriek zavedeniu svojej hlavnej siete v polovici roku 2020 zaznamenal Polkadot neuveriteľné rozšírenie medzi investormi a vývojármi.

Výsledkom je, že podľa trhovej kapitalizácie už explodoval medzi prvými piatimi kryptomenami a nedávno dosiahol maximálnu trhovú kapitalizáciu vo výške viac ako 17 miliárd dolárov.

Potenciál a schopnosti blockchainu už uznalo takmer 350 projektov, ktoré už na platforme stavajú - vrátane desiatok riešení DeFi. Polkadot je teraz domovom niekoľkých najsľubnejších platforiem DeFi, vrátane:

CLOVER

Clover je otvorená platforma DeFi, ktorá umožňuje vývojárom ľahko nasadiť ich dApps na Polkadot a využiť ich jedinečné vlastnosti na vytvorenie riešení DeFi, ktoré boli predtým k dispozícii iba na ethereu.

SEASCAPE

Seascape je nedávno ohlásená herná platforma, ktorá vývojárom uľahčuje spustenie ich vlastných hier využívajúcich blockchain.

Môže sa použiť na začlenenie výkonných prvkov blockchainu a DeFi - ako sú NFT, CDP do herných aplikácií a obsahuje jedinečný token známy ako Crowns, ktorý sa používa na odmeňovanie.

ACALA

Acala je na ceste stať sa centrom DeFi cez svoju platformu stablecoinov a podporuje základ likvidity na viacerých blockchainoch, či už v rámci alebo mimo Polkadotu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
PayPal nekončí - plánuje kúpiť burzu BitGo?

Po oficiálnom pripojení projektu k hlavnej sieti poskytne viac funkcií ako väčšina stablecoinov. Platforma ponúkne nástroje na požičiavanie, zarábanie úrokov a samozrejme hlasovacie právo na správu a riadenie.

Hlavné výhody Polkadot

Platforma je postavená na novom blockchainovom rámci známom ako Substrate. Ten je všeobecne považovaný za jednoduchý na budovanie, a to vďaka desiatkam modulov, ktoré môžu architekti blockchainu použiť na tvorbu svojich riešení.

Substrate, vyvinutý spoločnosťou Parity Labs, je úplne otvorený. Zaisťuje, že stavitelia môžu vytvárať svoje decentralizované aplikácie pre blockchain Polkadot aj pri obmedzených rozpočtoch.

Substrate dodáva Polkadotu celý rad funkcií, ktoré z neho robia ideálnu platformu pre vytváranie riešení DeFi:

  • Rýchlosť: Polkadot má čas blokovania iba šesť sekúnd a väčšina transakcií sa považuje za konečné po menej ako minúte.
  • Škálovateľnosť: Polkadot v súčasnosti dokáže spracovať viac ako 1,000 transakcií za sekundu, v porovnaní s iba cca 25 pre Ethereum za ideálnych podmienok.
  • Interoperabilita: Aplikácie postavené na Polkadote a jeho reťazcoch môžu ľahko interagovať s aplikáciami na iných blockchainoch (vrátane Ethereum).

Tieto vlastnosti a tempo vývoja spoločnosti Polkadot ju postavili ako potenciálny odrazový mostík pre budúcnosť nielen DeFi - ale potenciálne aj krypto priemyslu ako celku.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.