Polkadot – čo by mali v budúcnosti vyriešiť parachainy?

Redakcia Bitcoin Skupiny

20.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Open-source blockchainová platforma Polkadot oznámila spustenie svojich prvých parachainov zameraných na zlepšenie interoperability medzi viacerými blockchainmi. Podľa oznámenia tím Polkadotu investoval päť rokov do vývoja parachainov, ktoré boli pridelené nasledujúcim tímom prostredníctvom aukcií: Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar a Clover.

S jednotlivými blockchainmi, ktoré bežia paralelne v rámci ekosystému Polkadot, si víťazi aukcií budú môcť prenajať sloty na Relay Chain Polkadot až na 96 týždňov naraz. Relay Chain, vyvinutý zakladateľom Polkadotu a spoluzakladateľom Etherea, Gavinom Woodom, pomáha pri koordinácii konsenzu a komunikácie medzi parachainmi:

„A ako sa ekosystém rozrastá, desiatky protokolov budú čoraz viditeľnejšie. V tomto scenári nebude existovať jediný blockchain, ale budeme mať niekoľko vzájomne prepojených reťazcov.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež - BTC rezervy na burzách sú na 4-ročných minimách

Polkadot rozšíri 100 parachainových slotov

S viac ako 5 rokmi existencie patrí Polkadot (DOT) medzi 10 najlepších kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie. Ekosystém má v úmysle rozšíriť svoju súčasnú alokáciu slotov z piatich na 100 parachain slotov, čo je maximálna kapacita pre Relay Chain.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC a jeho týždenný výhľad - čas nájsť novú podporu

Nie všetky tieto sloty však budú pridelené prostredníctvom slotov z parachainových aukcií. Opäť Gavin Wood:

„Model parachainu bol vytvorený s presvedčením, že budúcnosť Web3 bude zahŕňať mnoho rôznych typov blockchainov, ktoré budú spolupracovať. Rovnako ako súčasná verzia internetu uspokojuje rôzne potreby, blockchainy musia byť schopné poskytovať rôzne služby. Parachainy to vyriešia.“

V snahe urýchliť iniciatívy inteligentných zmlúv v rámci DeFi a NFT, Iota nedávno oznámila vydanie decentralizovanej siete inteligentných zmlúv prvej vrstvy s názvom Assembly. Assembly využíva existujúcu architektúru Ioty, aby paralelne fungovala ako symbiotický, samostatný most. Dominik Schiener, spoluzakladateľ a predseda nadácie Iota, vysvetlil podrobnosti:

„Assembly je plne konfigurovateľná a dokáže premostiť akýkoľvek inteligentný zmluvný reťazec s akýmkoľvek typom. Každá sieť vybudovaná pomocou protokolu bude ťažiť zo zdieľanej bezpečnosti, interoperability a tokenovej infraštruktúry poskytovanej sieťou Assembly.“

Mohlo by ťa zaujímať - Spôsobí inflácia presun kapitálu do kryptomien?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.