Podpora BTC na Paypal-e? Inštitucionálny záujem rastie!

Redakcia Bitcoin Skupiny

12.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

PayPal by mohol ísť v šľapajách spoločnosti Square a do konca roka oznámiť podporu bitcoinu - tvrdia odborníci na kryptomeny. Ak by aj iné renomované spoločnosti používali bitcoin ako rezervnú menu, mohlo by to spustiť dominový efekt. Ten by mohol prinútiť veľké banky ponúkať BTC.

Od konca roku 2019 spôsobuje PayPal rozruch v krypto komunite správami, vyhláseniami a povesťami.

PayPal ako taký nepretržite sleduje a hodnotí globálny vývoj v priestore kryptomien a blockchainu. Pre nás je obzvlášť zaujímavé, ako je možné tieto technológie a kryptomeny využiť na dosiahnutie väčšieho finančného začlenenia.  Pomáha taktiež pri eliminácii niektorých negatív, ktoré dnes vo finančných službách existujú.

V júli sa navyše objavili fámy, že sa plánuje partnerstvo s krypto-maklérom Paxos, ktorý ponúkne priamy nákup bitcoinov a ďalších kryptomien. PayPal by mohol byť ďalšou významnou spoločnosťou podporujúcou bitcoiny.

Bude PayPal najbližšie podporovať bitcoin?

Novinky ohľadom Square sú super, ale Paypal má 10-násobok používateľov a je možné, že do konca roka ohlási podporu pre BTC.

Mohol by sa tak sústrediť výlučne na bitcoin a nie až tak na druhú najväčšiu kryptomenu podľa trhového kapitálu, Ethereum, ktorý predstavuje príliš veľkú konkurenciu. ETH platforma poskytuje finančnú alternatívu, ktorá dezintegruje PayPal a Square.

Viac o investovaní spoločnosti Square do BTC sa dočítate tu - TOP 3 ukazovatele, ktoré naznačujú pokračovanie rastu

Square a MicroStrategy budú len začiatkom mnohých spoločností, ktoré sa chránia pred globálnymi inflačnými politikami. Mohli by tak nasledovať aj centrálne banky. Nástup digitálnych mien centrálnej banky bude znamenať býčí trh pre bitcoin.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Gamestop akcie vzrástli o 26 % vďaka odhaleniu NFT divízie
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.