Podľa tohto ukazovateľa sa BTC nachádza na dlhodobom minime

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.09.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC môže dosiahnuť nové historické maximá, ale podľa nového výskumu môžeme byť len v ďalšej bubline. Material Scientist odhalil koreláciu medzi cenovými cyklami Bitcoinu a čínskymi dlhovými cyklami.

BTC/USD dosiahlo svoje posledné historické maximum v apríli 2021. Pri pohľade späť na históriu Material Scientist ukazuje, že vrcholy predchádzajúceho cyklu sa zhodovali s vrcholmi v čínskych dlhových cykloch.

BTC na lokálnom minime

Analytik tvrdí, že to môže znamenať nielen to, že sa Bitcoin správa ako každé iné aktívum, ale aj to, že zníženie jeho ponuky po každom halvingu je irelevantné. Čo teda, ak je halving skutočne len o čínskych dlhových cykloch?

BTC liquid index verzus čínsky dlh v cykloch verzus BTC/USD. Zdroj: Material Scientist/Twitter

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Hodnota Bitcoinu by mala vzrásť vďaka halvingu. Tieto nárasty by mali byť rádovo vyššie ako predchádzajúce a sú jasne viditeľné.

Keďže Čína a jej dlhy sú v centre pozornosti, reakcie na myšlienku cyklu dlhov boli priaznivé. Veľryby predávajú podiely po každom vrchole čínskeho dlhového cyklu. Apríl 2021 nie je výnimkou ako posledné historické maximum. Pravdepodobnosť oživenia cenovej akcie Bitcoinu tak vyzerá v súčasnosti priaznivejšie.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Analýza ETH - prečo cena dosiahla ATH a iné alty nie?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.