Podľa tejto metriky BTC dosiahne vrchol na 590,000$!

Redakcia Bitcoin Skupiny

01.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tento indikátor sa vracia na úrovne, ktoré v minulosti spôsobili obrovský rast cien bitcoinu. Súčasný stav by teda mohol poslať BTC až na 590,000 dolárov, čo je prognóza ukazovateľa, ktorý si v článku popíšeme.

Index čistého nerealizovaného zisku / straty (NUPL), ktorý zostavil on-line analytický zdroj Glassnode, dosiahol úroveň, ktorá podľa histórie vždy znamenala raketový nárast.

Graf nerealizovaného zisku zasiahne úroveň launchpadu

Najnovší býčí signál si všimol a 30. novembra zaznamenal technický šéf spoločnosti Rafael Schultze-Kraft. V tom čase už BTC / USD dosahoval na všetkých burzách nové maximá. NUPL má v súčasnosti hodnotu 0,62.

V roku 2011 sa cena NUPL zvýšila o rekordných 3 000%, zatiaľ čo začiatkom roka 2013 sa zvýšila o 800% a o ďalších 600% neskôr v tomto roku. V roku 2017, ktorý priniesol predchádzajúce historické maximum bitcoinu, došlo k 1 200% rastu.

NUPL meria podiel mincí v sieti, ktoré sú v zisku, v porovnaní s tými, ktoré nie sú. Ak je postavená na neutrálnej nulovej hodnote, tak čím viac sa index od nej vzďaľuje, tým viac má sieť zisk. Negatívne hodnoty tiež znamenajú väčšinové straty.

BTC NUPL

BTC NUPL

Hodnota 0,8 alebo vyššia, tentoraz teda otvára možnosti pre BTC / USD, ktoré sa pohybujú medzi 133,000 až 590,000 dolárov.

Čítajte tiež - Bitcoin fraktál rovnaký ako zlato v 70. rokoch!

BTC býčí trh je na nás

Graf Stock-to-Flow Cross-Asset (S2FX) ukazuje, že BTC / USD zaznamenáva historicky najvyšší bod.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Čo je to mining kryptomien a ako funguje?

Nedávne zisky znamenajú iba začiatok ďalšej fázy bitcoinu, čo je teória, podľa ktorej by bitcoin jednoducho sledoval svoje historické správanie.

cross-asset (S2FX)

cross-asset (S2FX)

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.