Podľa správy Nvidia prudko klesá predaj čipov na ťažbu kryptomien

Redakcia Bitcoin Skupiny

19.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Hoci hodnota digitálnych mien v priebehu roka raketovo vzrástla, Nvidia zo svojej línie procesorov určených na ťažbu kryptomien (CMP) nedosiahla žiadne výrazné zisky. Podľa správy Nvidia za tretí fiškálny štvrťrok sa predaj CMP spoločnosti v poslednom štvrťroku znížil o 60 %. Očakáva sa, že predaje produktovej rady ešte viac klesnú v štvrtom štvrťroku.

Vo svojom štvrťročnom finančnom výkaze Nvidia uviedla, že tržby CMP klesli z 266 miliónov USD v druhom štvrťroku na 105 miliónov USD v treťom štvrťroku. Nvidia tvrdí, že za celé obdobie existencie produktu zarobila 526 miliónov USD. To predstavuje zhruba 3 % z celkových príjmov 19,27 miliárd USD za rovnaké obdobie. Celkový príjem spoločnosti bol takmer výlučne poháňaný predajom hier, dátových centier a profesionálnych vizualizačných zariadení.

Posledný štvrťrok nebol iný z hľadiska príjmov z predaja CMP. Nvidia prekonala očakávania Wall Streetu tým, že vygenerovala zisk viac ako 6,5 miliárd USD. Napriek tomu nedokázala splniť svoj cieľ ziskovosti GPU na ťažbu kryptomien na druhý štvrťrok 2021.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - Napriek pádu BTC sú obchodníci s futures optimistickí

Ide skutočne o pokles pre Nvidia?

V priebehu prvého štvrťroka finančná riaditeľka spoločnosti Nvidia Colette Kress predpovedala príjem 400 miliónov USD pre procesory na ťažbu kryptomien v 2. štvrťroku. V druhom štvrťroku Nvidia predala CMP v hodnote 266 miliónov USD, čo je o tretinu menej než jej cieľ.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Mineri BTC prežili čínsky zákaz - výnosy prudko rastú

Zatiaľ čo CMP sa ešte výrazne nepresadilo, zisky Nvidie to nijako nepoškodilo. Jeho hodnota v tomto roku vzrástla takmer o 123 %. Celkové tržby vzrástli medziročne o 50 % a predajom grafických kariet hráčom a výrobcom počítačov sa za jediný štvrťrok vygenerovalo 3,2 miliárd USD.

Napriek tomu spoločnosť tvrdí, že si nemôže byť istá, že jej rastúci predaj grafických kariet nesúvisí s trhom s kryptomenami. Počas stredajšieho rozhovoru s analytikmi Kress povedal: ,,Naše GPU sú schopné ťažiť kryptomenu, aj keď nemáme prehľad o tom, ako veľmi to ovplyvňuje náš celkový dopyt po GPU."

Prečítaj si tiež - Dlhodobí držitelia BTC sa začínajú zbavovať mincí

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.