Podľa JPMorgan je férová cena za Bitcoin 38 000 $

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin od začiatku februára zaznamenal výrazné oživenie ceny. Analytici JPMorgan však naznačili, že „spravodlivá hodnota“ BTC je v skutočnosti nižšia ako jeho trhová cena.

Aktuálna úroveň reálnej hodnoty BTC je okolo 38 000 USD. Uviedli to stratégovia JPMorgan v najnovšej správe pre investorov zverejnenej v utorok. Stratégovia odhadli, že „primeraná hodnota“ Bitcoinu je takmer štyrikrát volatilnejšia ako zlato.

„Najväčšou výzvou pre Bitcoin v budúcnosti je jeho volatilita, cykly a poklesy, ktoré bránia ďalšiemu inštitucionálnemu prijatiu.“

Bitcoin na 100 000 $

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchodoval okolo 44 000 USD, čo je o 12 % viac v porovnaní s „férovou hodnotou“, ktorú odhaduje JPMorgan.

Stratégovia JPMorgan sú medvedí vzhľadom na súčasnú „spravodlivú hodnotu“ Bitcoinu. Stále však predpovedajú, že BTC jedného dňa vzrastie vysoko nad 100 000 dolárov. Podľa správy je dlhodobý teoretický cieľ pre Bitcoin na úrovni 150 000 USD, oproti 146 000 USD predpovedaným v januári 2021.

Analytici JPMorgan tiež poznamenali, že korekcia ceny Bitcoinu v januári vyzerá „menej ako kapitulácia“ zaznamenaná v máji 2021. Vtedy BTC klesol o 50 % z vyše 60 000 USD na približne 33 000 USD. Niektoré metriky BTC, ako napríklad otvorený záujem z futures a rezervy na burzách, však poukazujú na „dlhodobejší a tým znepokojivejší trend znižovania pozícií“, ktorý sa začal v novembri, dodali stratégovia.

Stratégovia predtým v novembri vydali podobnú správu. V nej tvrdili, že „primeraná hodnota“ Bitcoinu bola okolo 35 000 USD, čiže o 45 % nižšia ako cena 63 281 USD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Tretí najbohatší muž v Mexiku odporúča Bitcoin, jeho banka pracuje na prijatí

Prečítaj si taktiež – Údaje o sieti Ethereum naznačujú, že by mohlo ísť o býčiu pascu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.