Paypal kupuje firmu pre zabezpečenie digitálnych aktív - Curv

Redakcia Bitcoin Skupiny

09.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Paypal uviedol, že spoločnosť Curv jej pomôže „urýchliť a rozšíriť svoje iniciatívy na podporu kryptomien a digitálnych aktív“.

Spoločnosť PayPal v pondelok uviedla, že sa dohodla na kúpe izraelskej spoločnosti Curv, poskytovateľa cloudovej infraštruktúry pre zabezpečenie digitálnych aktív.

Finančné podmienky dohody neboli zverejnené, ale platobný gigant uviedol, že plánuje využiť svoj nový nákup na „urýchlenie a rozšírenie svojich iniciatív na podporu kryptomien a digitálnych aktív“.

„Akvizícia spoločnosti Curv je súčasťou našej snahy investovať do  technológií na uskutočnenie našej vízie inkluzívnejšieho finančného systému.“ Nedávno tak uviedol Jose Fernandez da Ponte, viceprezident a generálny manažér blockchainu, kryptomien a digitálnych mien spoločnosti.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Curv Itay Malinger uviedol: „Teraz, keď sa adopcia digitálnych aktív zrýchľuje, cítime, že neexistuje lepší domov ako PayPal, ktorý by pokračoval v ceste inovácií.“

Spoločnosť uviedla, že dokončenie akvizičnej dohody predpokladá v prvej polovici tohto roka.

Paypal pretláča krypto

O spoločnosti PayPal, ktorá v októbri uzavrela partnerstvo so štátom regulovaným newyorským Paxosom, aby ponúkla nákup a predaj kryptomien sa vedelo. O platobnom gigantovi sa údajne hovorilo aj v súvislosti na tému kúpy BitGo až za 750 miliónov dolárov, hoci dohoda prepadla.

Spoločnosť Curv uzavrela partnerstvo s niektorými významnými krypto firmami zameranými na Európu, ako sú eToro a FalconX. To naznačuje, že PayPal to myslí so šírením svojej krypto aktivity mimo USA vážne.

V nasledujúcom roku by mohli inštitucionálni hráči zaznamenať viac takýchto fúzií a akvizícií.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Coinbase smeruje na národnú burzu - SEC ju však môže obmedziť
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.