Paypal plánuje vlastný stablecoin Paypal Coin

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americký fintechový gigant PayPal Holdings údajne potvrdil svoj zámer spustiť vlastný stablecoin s názvom PayPal Coin. Vývoj interného stablecoinu prvýkrát objavil v zdrojovom kóde aplikácie Paypal pre iPhone vývojár Steve Moser. Jose Fernandez da Ponte, senior viceprezident pre kryptomeny a digitálne meny PayPalu, potvrdil pre Bloomberg News dôkazy nájdené v aplikácii PayPal:

„Skúmame stablecoin. Ak sa budeme snažiť posunúť vpred, budeme, samozrejme, úzko spolupracovať s príslušnými regulačnými orgánmi.“

Moserovo zistenie odhalilo, že PayPal pracuje na budovaní tzv. PayPal Coin, ktorý bude krytý americkým dolárom. Hovorca PayPalu však objasnil, že zdrojové kódy aplikácie pre iPhone boli vyvinuté v nedávnom hackathone.

Zatiaľ čo sa digitálne aktívum PayPal pripravuje, názov, logo a funkcie interného tokenu sa môžu pred spustením zmeniť. Na podporu prebiehajúceho vývoja PayPal už predtým spustil nové funkcie, ktoré používateľom umožňujú nakupovať, držať a platiť digitálnymi mincami.

Paypal stablecoin
Paypal stablecoin. Zdroj: PayPal iPhone app

Nový Paypal Coin

Ponte v rozhovore z novembra 2021 tiež poukázal na to, že PayPal „zatiaľ nevidel stablecoin, ktorý by bol účelovo vytvorený na platby“. Stablecoin by mal podľa neho podporovať platby vo veľkom rozsahu a zároveň zabezpečiť bezpečnosť siete.

Okrem spustenia vlastného stablecoinu spoločnosť PayPal tiež prijala proaktívne opatrenia na šírenie služieb súvisiacich s kryptomenami v jurisdikciách mimo Spojených štátov.

V septembri 2021 spoločnosť oznámila spustenie nových služieb obchodovania s bitcoinmi pre trh Spojeného kráľovstva. Zákazníci môžu obchodovať s hlavnými kryptomenami vrátane Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH), Litecoinu (LTC) a Bitcoin Cashu (BCH).

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Tether na maxime - ako to ovplyvňuje BTC?

Mohlo by ťa taktiež zaujímať - Ktoré kryptomeny dobiehajú Ethereum vo vývoji?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.