PayPal nekončí - plánuje kúpiť burzu BitGo?

Redakcia Bitcoin Skupiny

25.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

PayPal nedávno ohlásil integráciu kryptomien, predaja a nákupu do svojej globálnej siete. Tam však aktivita giganta nekončí a povráva sa, že sa teraz snaží kúpiť správcu digitálnych aktív BitGo.

Podľa správy agentúry Bloomberg z 23. októbra sa spoločnosť PayPal teraz odvážila prenikať hlbšie do krypto priestoru. Spoločnosť údajne rokuje s uschovávateľom digitálnych aktív, spoločnosťou BitGo Inc.

Správa citovala iba anonymné zdroje, ktoré tvrdili, že PayPal a BitGo boli v diskusii a je pravdepodobné, že sa dohodnú v priebehu najbližších týždňov. Správa však poznamenala, že Paypal sa mohol rozhodnúť získať aj iného správcu.

Správy o potenciálnej akvizícii giganta nesedia každému dobre. Oficiálny účet Thorchain (RUNE) vyjadril znepokojenie spoločnosti nad prístupom PayPalu k decentralizácii prostredníctvom Twitteru.

Čítajte tiež - Zmení sa krypto ponuka PayPalu na daňovú nočnú moru?

PayPal a cena bitcoinu

Aj keď sú v hre ďalšie faktory, ako napríklad očakávanie stimulov v USA a neustále správy o ďalšom inštitucionálnom prijatí vlajkovej lode kryptomien Bitcoinu - krátko po tom, čo spoločnosť PayPal oznámila spustenie svojich krypto platieb budúci rok, bitcoiny (BTC) sa vyšplhali nad 13 000 dolárov, po prelomení svojich predchádzajúcich úrovní odporu na 12 000 dolárov. Bitcoinu sa podarilo v roku 2020 dosiahnuť nové maximum a prvýkrát od júla 2019 prekonal úroveň 13 000 dolárov.

Cena bitcoinu sa v čase písania tohto článku momentálne pohybuje na úrovni 12,900 dolárov a naďalej sa snaží opätovne otestovať odpor 13 000 dolárov. Výskum spoločnosti Glassnodes však naznačuje, že korekcia sa s najväčšou pravdepodobnosťou rýchlo blíži.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Voľby v USA - prečo môžu pomôcť krypte v raste
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.