OKEx prišla o vyše 10 000 BTC - zakladateľ burzy vo väzbe

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa správ Caixin bol zakladateľ spoločnosti OKEx, Mingxing „Star“ Xu políciou údajne zatknutý. Kryptoburza OKEx uviedla, že musí pozastaviť výber kryptomien, pretože jeden z ich držiteľov súkromného kľúča v súčasnosti pri vyšetrovaní spolupracuje s úradom verejnej bezpečnosti a spoločnosť je s držiteľom mimo kontaktu.

Správa o poprednej ázijskej burze kryptomien, OKEx, náhle pozastavila poskytovanie služieb pri spolupráci pri vyšetrovaní. Priviedla tak kryptotrhy k panike a navyše sa uvádza, že osoba spolupracujúca s orgánmi bola zakladateľom burzy - Star Xu.

Čítajte tiež - BTC rigy bojujú o zisky, zatiaľ čo hashrate dosiahol ATH

Pozastavenie služieb okamžite vyvolalo reakciu na cenu bitcoinu, ktorá sa prepadla o 3%, zatiaľ čo OKB zasiahla o 15%.

Zmenáreň informovala v čase pozastavenia služby, že nebola schopná dokončiť súvisiace žiadosti o autorizáciu. Dotknutým držiteľom súkromného kľúča bol Mingxing Xu, ktorý bol teraz vzatý do policajnej väzby.

OKEx stratil 10 000 BTC

Dva ďalšie zdroje blízke spoločnosti OKEx pre agentúru Caixin News uviedli, že potvrdili, že kľúčovou osobou vyšetrovania bol Star Xu, zakladateľ spoločnosti OKEx.

Čítajte tiež - Bitcoin korekcia? Dva ukazovatele, ktoré predpovedajú pokles

Jeden zo zdrojov tiež uviedol, že orgány Xu minulý týždeň odviezli na výsluchy. Zdroj označil Xu za veľmi podrobne zameraného na správu finančných výdavkov a zdá sa im zrejmé, že oneskorenia boli spôsobené jeho neschopnosťou povoliť výbery ako jednému z hlavných držiteľov súkromného kľúča.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Štvrtina ETH leží na burzách - 3x viac ako BTC!

Výsledok je taký, že burzu opustilo zhruba 10 000 BTC tesne pred stopnutím výberov.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.