OECD chce zdaniť kryptomeny do 2021 - ako to prebehne?

Redakcia Bitcoin Skupiny

14.10.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) sa usiluje tlačiť na svojich členov, aby prijali rámce pre krypto dane. Podľa novej správy organizácia uviedla, že chce podporiť transparentnosť všetkých transakcií zahŕňajúcich kryptomeny. Chce taktiež zabezpečiť, aby príjmy z obchodovania boli zdaňované v najväčších svetových ekonomikách.

Dokument, ktorý je určený pre ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk skupiny G20, uviedol, že po pokračujúcej kríze pandémie sa očakáva, že „tolerancia globálnej verejnosti k daňovým únikom a vyhýbaniu sa daňovým povinnostiam dosiahne historické minimá“.

OECD vyžaduje súbor opatrení na riešenie čoraz sofistikovanejších daňových poplatníkov, ktorí nie sú v súlade s predpismi, s cieľom zhromaždiť chýbajúce a veľmi potrebné daňové príjmy.

Organizácia uviedla, že nový rámec pre daňové výkazníctvo bude ako východiskový bod používať Spoločný štandard pre výkazníctvo (CRS) skupiny G20.

G20 je globálne fórum zložené z guvernérov centrálnych bánk z 19 hlavných svetových ekonomík a Európskej únie.

Čítajte tiež - Podpora BTC na Paypal-e? Inštitucionálny záujem rastie!

Čo sa píše v reporte?

„Budovanie na existujúcom rámci pre výmenu informácií o finančných účtoch pomôže zabezpečiť konzistentnosť medzi vykazovaním tradičných finančných aktív a kryptoasetov a príjmom z týchto aktív.“

Nové informačné toky budú využívať rovnakú architektúru, akú používa CRS.

Zhromaždené údaje „sprostredkovatelia nahlásia daňovým orgánom v jurisdikcii ich bydliska. Daňové úrady si potom budú automaticky vymieňať informácie s jurisdikciami, v ktorých majú bydlisko príslušní daňoví poplatníci,“ napísala OECD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC kapitalizácia je na ATH, no cena nie - prečo?

Vzhľadom na „dynamický a vysoko mobilný charakter trhu s kryptoasetmi“ OECD uviedla, že jej cieľom bolo „navrhnúť medzinárodný výmenný rámec takým spôsobom, aby sa ho mohli plne zúčastniť všetky jurisdikcie, ktoré poskytujú sprostredkovateľov.“

Ďalej sa v správe uvádza:

„Budeme pokračovať v práci na podrobných technických návrhoch nového rámca daňového výkazníctva pre kryptomeny s cieľom predstaviť komplexný implementačný balík pre skupinu G20 v roku 2021.“

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.