Trading, cesta k úspechu - Tvorba obchodného systému #8

Ľuboš Kovár

04.07.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Obchodovanie - V minulom trading diely sme si povedali, že mať pripravený obchodný systém je jeden z úplných základov tradingu. Bez neho sa proste nedá obchodovať. V tomto diely si o tejto problematike povieme niečo viac.

Proces budovania trading systému

Celý proces sa najčastejšie začína na grafe, alebo niekde na analytickej platforme, kde môžeme napríklad fundamenty rozoberať. Hľadáme si istý nástroj, podľa ktorého budeme obchodovať. Optimálne si vybrať napríklad jeden indikátor, alebo jeden pattern, ktorý budeme neustále dokola obchodovať. Otvárať obchody podľa viacerých indikátorov je často veľmi neefektívne, avšak nemám dôvod to nikomu zakázať. Trading systémov je niekoľko miliónov, takže podstatné je to, aby si každý našiel to svoje.

Následne prichádza fáza doladenia stoplossov, targetov, RRR a money managementu. Keď to všetko ako takú skladačku dám dohromady, tak môžeš začať obchodovať a zapisovať si výsledky.

Pozri aj na náš návod na burzu Binance.

Skutočná stránka tradingu - Obchodovanie

Teraz sú na rade 2 možnosti, realizujem 100 obchodov a skončím v strate, alebo v zisku. Ak je tam zisk, tak v tomto prípade môžem začať naplno obchodovať a aj zarábať. Čo ak vznikne strata? V tomto prípade sa nič vážneho nedeje, proste test nevyšiel a obchodný systém nie je udržateľný. Musíme preto zmeniť nastavenie, alebo nájsť iný indikátor. A opäť realizujeme 100 obchodov. Tento proces opakujeme dovtedy, kým sa nedostavia prvé výsledky a ziskový obchodný systém.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
[Návod] 3commas – Ako na trading robotov

Samozrejme fáza tvorby trading systému môže byť aj na niekoľko rokov, prípadne desaťročí, avšak výsledkom tejto snahy je si vybudovať stabilný zisk s neobmedzenou možnosťou slobody. Stojí nám to za to?

Viac o obchodovaní na burze sa dozvieš tu.

PrimeXBT

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.