Obchodníci očakávajú, že Bitcoin bude najlepšie aktívum roka 2020

Ľuboš Kovár

26.06.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Nie je tak dávno, čo Bitcoin počas jedného týždňa stratil viac ako 50 % svojej hodnoty. Spamätal sa a teraz láme rekordy. Akcie, komodity a aj bonds naopak nestíhajú a miesto korekčného rastu sú skôr v konsolidačnej štruktúre.

Bitcoin je podvod, alebo "topovka"?

Na Twitteri sa posledné týždne veľmi často začínajú objavovať názory, kde sa špekuluje o budúcnosti Bitcoinu a koronakríze. Bankári obvykle aj naďalej zastávajú názor, že Bitcoin je podvod a pyramídová hra. Na strane druhej tu máme investorov, ktorí si počas tohto roka stále viac a viac upevňujú svoj pozitívny názor na toto aktívum. Ani počas krízy nás Bitcoin nesklamal a drží sa len tesne pod tohtoročnými najvyššími hodnotami. Väčšina krypto nadšencov dokonca očakáva ďalší bullish pohyb až na ATH.

ByzGeneral je aktívny trader, ktorý prispieva na Twitteri so svojimi pohľadmi na graf. Podobne ako väčšina krypto nadšencov očakáva pokračovanie bullish trendu, ktorý máme na trhu od apríla. Dokonca si myslí, že je na čase, aby prišiel exponenciálny rast.

"Preto som tvrdohlavý býk a očakávam veľké zhodnotenie. Bitcoin ukázal, že aj v tých najhorších časoch, aké sme nemali nikdy počas jeho existencie dokázal veľmi dobre obstáť. Takýto trend si určite udrží aj v druhej polovici tohto roka." 

Prečítaj si aj: Tento pattern drží Bitcoin už niekoľko rokov v bearish trende – Kedy príde nový bullish cyklus?

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Google zavádza nové pravidlá pre krypto reklamy

Pozor na korekciu!

Blockchain IntoTheBlock na druhej strane tvrdí, že BTC síce je bullish, ale je na mieste minimálne menšia korekcia o niekoľko tisíc dolárov. Bitcoin a ostatné aktíva predsa nemôžu rásť donekonečna.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.