Nové Samsung smart TV budú obsahovať NFT platformu

Redakcia Bitcoin Skupiny

04.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Juhokórejský technologický gigant Samsung odhalil nový rad inteligentných televízorov s integrovanou platformou nezastupiteľných tokenov (NFT). Inteligentné televízory Samsung na rok 2022, ako sú Micro LED, Neo QLED a The Frame budú mať aplikáciu NFT Platform. Tú možno použiť „na objavovanie, nákup a obchodovanie s digitálnym umeleckým dielom,“ podľa oznámenia v pondelok.

V roku 2022 má spoločnosť za cieľ predstaviť prvý prehliadač smart TV NFT. Pripravovaná platforma umožní divákom prehliadať a tiež obchodovať s NFT. Aj keď nie je presne jasné, ktoré platformy alebo trhy NFT budú zahrnuté do agregácie, spoločnosť Samsung sľúbila, že jej inteligentné televízory nebudú zasahovať do kvality obrazu, pričom zachovajú prednastavené hodnoty tvorcu NFT.

Okrem integrácie NFT do svojich produktov juhokórejský nadnárodný konglomerát aktívne investuje do projektov NFT prostredníctvom svojej pobočky rizikového kapitálu Samsung Next. V stredu sa firma zúčastnila investičného kola pre hernú platformu metaverzum.

Samsung nie je zďaleka jediný

Okrem Samsungu nastúpili do idúceho vlaku NFT aj ďalšie veľké spoločnosti. V júli 2021 sa Coca-Cola dostala do NFT na charitatívne účely. O mesiac neskôr Visa kúpila „CryptoPunk“ NFT za 150 000 dolárov.

V minulom roku medzitým dominovali zbierky digitálneho umenia a digitálne zberateľské predaje NFT, ktoré tvorili 91 % celkového predaja NFT. Ako rastú tržby, stále viac a viac spoločností založených na NFT a metaverze získava značné sumy na financovanie svojich projektov. Spoločnosti zaoberajúce sa blockchainovými hrami tiež minulý rok vyzbierali viac ako miliardu dolárov v investíciách.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Porovnanie top NFT platforiem na svete – OpenSea stále vedie

Prečítaj si tiež aj tento článok - Bitcoin nepredávajú ani baníci, hash rate je na maximách

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.