Nováčikovia BTC predávajú, hodleri naopak dokupujú

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Údaje z TradingView ukazujú, že posledná  korekcia BTC, ktorá trvá od ATH predstavuje už vyše 35%. Dáta naznačujú, že počas tejto korekcie predávali hlavne investori, ktorí nakúpili počas posledného bullrunu. Dlhodobí investori skôr využívali dropy na dokupovanie.

"Trh Bitcoinu je v historicky významnej korekcii," napísala v pondelok v príspevku spoločnosť Glassnode. "Existujú silné signály, že krátkodobí držitelia podliehajú panickému predaju."

V čase písania článku sa obchoduje Bitcoin za cenu 43 475$.  Prudký pokles ceny nastal po sérii tweetov od riaditeľa Tesly Elona Muska. Ten nepriamo naznačil, že Tesla predala alebo by mohla čoskoro predať všetky svoje podiely BTC v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov. Neskôr objasnil, že Tesla nepredala žiadny z podielov.

BTC/USD

V stredu Musk oznámil, že Tesla už nebude prijímať Bitcoiny ako formu platby z dôvodu obáv z ich dopadu na životné prostredie. Cena podľa TradingView v ten deň poklesla na burze Coinbase o takmer 13%, teda o viac ako 7 000 dolárov.

Nováčikovia predávajú BTC

V pondelok Glassnode uviedol, že korekciu trhu viedli noví investori, ktorí predávajú v panike.

„Krátkodobý investor SOPR“ (STH-SOPR), ktorý presúva mince mladšie ako 155 dní, klesol hlboko pod kľúčovú hranicu 1. To znamená, že noví účastníci trhu panicky predávali v strate.

SOPR meria pozíciu čistého zisku / straty v Bitcoine. Hodnota pod 1 znamená, že akékoľvek Bitcoiny presunuté v ten deň sa v priemere predávajú so stratou. V čase písania tohto článku, zatiaľ čo SOPR pre dlhodobých držiteľov tiež klesá smerom nadol, je hodnota stále nad 4.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Manipuluje Elon Musk s trhmi? Jeho tweety hýbu cenami!
Short Term hodleri BTC podľa SOPR
Long Term hodleri BTC podľa SOPR

Zároveň rastie počet akumulačných adries Bitcoinu, pretože počet nenulových bilančných adries klesol asi o 2,8%. To naznačuje, že dlhodobí držitelia nakupujú práve počas posledného cenového prepadu.

Počet adries s nenulovou hodnotou BTC

Napriek korekcii 35% sú z historického hľadiska ceny za Bitcoiny stále na vysokej úrovni. Podľa Glassnode je potrebný väčší prílev kapitálu na dosiahnutie úplného oživenia ceny. Na druhej strane môžu údaje z blockchainu naznačovať, že súčasná korekcia môže byť iba súčasťou dlhodobého rastúceho trendu.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.