[Návod] Coinbase – Jednoduchý nákup kryptomien cez kreditnú kartu + 10 EUR zadarmo

Ľuboš Kovár

02.06.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Spoločnosť Coinbase , ktorá bola uvedená na trh v San Franciscu v roku 2012 pôsobí v 32 krajinách a slúži viac ako 12 miliónom zákazníkom. Každý rok ku krypto nadšenci nakúpia kryptomeny v hodnote niekoľkých desiatok miliárd USD.

Do roku 2013 bola Coinbase najvyšším financovaným bitcoinovým startupom a zároveň najväčšou burzou s kryptomenami na svete. Na rozdiel od iných búrz, ktoré vyžadujú, aby používatelia obchodovali na trhu, Coinbase umožňuje používateľom obchodovať s kryptomenami za stanovenú cenu, ktorá je založená na ich trhovej hodnote, čo umožňuje používateľom nakupovať svoje kryptomeny rýchlejšie ako iné burzy. Coinbase je tiež jednou z mála kryptomenových búrz, ktorá akceptujú kreditné karty (okrem bankových prevodov).

Vyskúšať Coinbase

Poplatky za Coinbase

Poplatky na Coinbase sa pohybujú v rozmedzí od približne 1,49% do 3,99%, v závislosti od spôsobu platby, pričom transakcie s kreditnými kartami vedú k poplatkom na vyššom konci stupnice. Poplatky za nákup sú vo všeobecnosti nižšie ako u ostatných konkurentov, ktorí prevádzkujú podobný obchodný model, napríklad Coinmama alebo CEX.

V súčasnosti umožňuje Coinbase používateľom nakupovať iba Bitcoin, Ethereum, Litecoin a ďalšie mince z top 10 kyptomien, hoci má v pláne pridať na platformu viacej mincí. Okrem toho Coinbase prevádzkuje burzu Coinbase Pro, ktorá je zameraná pre profesionálnych obchodníkov.

Založenie účtu na Coinbase - Coinbase návod

Podľa nižšie uvedeného sprievodcu, krok za krokom si ukážeme ako kúpiť kryptomeny prostredníctvom Coinbase.

  • Registrácia – Na vytvorenie účtu na Coinbase potrebujete iba svoje meno, e-mailovú adresu a heslo.
  • Typ účtu – Na overenie účtu budete potrebovať overiť svoju e-mailovú adresu. Po dokončení budete presmerovaný na úvodnú stránku, kde budete najprv požiadaný o potvrdenie, či si chcete vytvoriť individuálny alebo obchodný účet.
  • Overte svoje telefónne číslo – Ďalším krokom je overenie vášho telefónneho čísla. Dôvodom je vytvorenie formy dvojfaktorovej identifikácie, ktorá zaistí, že váš účet zostane v bezpečí. Dostupné sú aj ďalšie dvojfaktorové metódy identifikácie, ako je uvedené nižšie.
  • Nastavenie spôsobu platby – Ako je uvedené vyššie, Coinbase umožňuje zákazníkom vybrať si z dvoch spôsobov platby – bankovým prevodom a kreditnou kartou. V prípade bankových prevodov Coinbase často stiahne jednu, alebo dve malé transakcie z vášho účtu, aby sa váš účet overil. V prípade kreditných kariet je potrebná snímka obrazovky kreditnej karty. Dokončenie bankových prevodov v USA môže trvať 4 až 5 dní, alebo 1 až 3 dni SEPA prevodmi v EÚ, zatiaľ čo transakcie kreditnými a debetnými kartami sú okamžité. Coinbase tiež umožňuje používateľom prepojiť svoj účet s platformou Paypal, ale to sa dá použiť iba na výber kryptomien.
  • Kúpiť kryptomeny – Keď budete mať na svojom účte prostriedky, môžete si kúpiť kryptomeny. Je dôležité sa uistiť, že ste na správnej karte svojho účtu, aby ste si mohli kúpiť správnu menu. Pred potvrdením transakcie vám Coinbase poskytne podrobnosti o servisnom poplatku a výške kryptomeny zakúpenej v transakcii. Po potvrdení sa suma zakúpenej kryptomeny pripíše na príslušnú peňaženku Coinbase.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance futures - Prehľadný návod

Vyskúšať Coinbase

Podporované krajiny - Coinbase návod

Coinbase slúži zákazníkom v nasledujúcich krajinách:

Austrália, Belgicko, Bulharsko, Kanada, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Jersey, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Malta, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké.

Limity transakcií

Limity transakcií sa medzi jednotlivými krajinami líšia, ako aj rozdiely v dôsledku spôsobov platby a stavu overenia. Svoje limity môžete zobraziť pomocou odkazu na stránke s obmedzeniami účtu. Coinbase tiež umožňuje používateľom požiadať o vyššie limity.

Ak chcete požiadať o vyššie limity, musíte overiť svoju totožnosť a plne overení obyvatelia USA môžu vykonávať transakcie až do výšky 50 000 dolárov týždenne, zatiaľ čo overení európski zákazníci môžu mať na svojom účte kedykoľvek maximálne 30 000 dolárov. Používatelia môžu skontrolovať svoje limity prostredníctvom svojho účtu.

Transakcie pomocou kryptomeny

Prostredníctvom Coinbase je ľahké ukladať, odosielať a prijímať kryptomeny:

  • Ak chcete odoslať alebo uložiť kryptomeny, stačí prejsť na kartu Odoslať vo svojom účte, vyberte peňaženku, z ktorej chcete posielať mince, zadajte sumu a verejný kľúč adresy príjemcu, a kliknite na tlačidlo odoslať.
  • Ak chcete dostávať kryptomeny, musíte prejsť na kartu Účty, kliknite na peňaženku, kam chcete peniaze presunúť, a kliknite na Prijať. Po kliknutí na tlačidlo Prijať vám bude poskytnutá adresa peňaženky vášho účtu, ktorú môže odosielateľ použiť na prevod kryptomeny.
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Simplecoin - Najlepšia CZ/SK zmenáreň kryptomien - Lepšia ako Coinbase?

Coinbase vs Coinbase Pro (formálne GDAX)

V roku 2015 Coinbase premenovala burzu na GDAX a potom v roku 2018 opäť na „Coinbase Pro“, aby oddelila burzu od bežnejšej spotrebiteľskej platformy. Zistíte, že poplatkom Coinbase sa môžete vyhnúť, ak použijete GDAX ako svoju nákupnú/obchodnú platformu odoslaním bankového prevodu na Coinbase a následným zakúpením na Coinbase Pro.

Návod ako ušetriť pri nákupe cez Coinbase Pro si môžete pozrieť v tomto videu:

Všetci zákazníci Coinbase majú automaticky účet na Coinbase Pro, prihlasujete sa s rovnakými povereniami ako na webovej stránke Coinbase.

Coinbase Pro je určený na oslovenie pokročilejších obchodníkov, ktorí chcú vedieť viac ako len základy trhových výkyvov týkajúcich sa párov kryptomenien. Existujú objednávky v reálnom čase, obchodné histórie a nástroje na tvorbu grafov. Zároveň je rozhranie na Coinbase Pro veľmi intuitívne a umožňuje obchodníkom začať ihneď používať platformu.

Binance

Ľuboš Kovár

Som autorom a zároveň riaditeľom Bitcoin Skupiny a niekoľkých ďalších popredných magazínov v Čechách a na Slovensku, ktoré sa venujú kryptomenám a investovaniu. Finančnému svetu sa aktívne full time venujem od roku 2016. Za tie roky sa mi podarilo vybudovať niekoľko úspešných firiem, projektov a založiť fond na obchodovanie US indexov.