Najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku akceptuje platby kryptomenami

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.12.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Konzum, najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku, drží krok s dobou debutovaním kryptomenových platieb, ako je BTC. Spoločnosť v pondelok oficiálne oznámila, že akceptuje deväť kryptomien na platby vo svojom internetovom obchode. To zákazníkom umožňuje používať kryptomeny na nákup potravín, hygienických výrobkov a potrieb pre domácnosť.

Podľa oznámenia medzi podporované kryptomeny patria Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS), Dai (DAI), Ripple (XRP), Stellar (XLM) aj stablecoiny ako Tether (USDT) a USD Coin (USDC).

Aby spoločnosť Konzum umožnila novú možnosť platby kryptomenami, spojila sa s miestnym spracovateľom platieb Electrocoin za účelom implementácie systému PayCek. Ten obchodníkom umožňuje prijímať kryptoplatby. Berúc do úvahy vysokú volatilitu cien kryptomien, systém PayCek zaručuje kupujúcim pevný výmenný kurz na začiatku transakcie. To poskytuje dostatok času na úspešné vykonanie, uvádza sa v oznámení.

Chceš nakúpiť a obchodovať krypto? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež - Crypto.com akvizíciou získa dve americké burzy na deriváty a futures

Konzum plánuje kryptoplatby aj v supermarketoch

Zatiaľ čo Konzum v súčasnosti akceptuje iba kryptomeny online, v blízkej budúcnosti plánuje rozšíriť možnosti platby v rámci svojho reťazca supermarketov. Maloobchodný predajca prevádzkuje viac ako 700 obchodov v Chorvátsku a má viac ako 10 000 zamestnancov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin korekcia? Dva ukazovatele, ktoré predpovedajú pokles

Podľa člena predstavenstva Konzum, Uroša Kalinića, zavedenie kryptomenových platieb svedčí o oddanosti spoločnosti globálnym trendom a inováciám v maloobchodnom sektore.

„Ako najväčší maloobchodný reťazec v Chorvátsku, ktorý je vo svojej takmer 65-ročnej histórii nepretržitým lídrom na domácom trhu z hľadiska obchodných výsledkov a technologických úspechov, sme hrdí na to, že sme lídrami v ďalšej oblasti, ktorá sa rýchlo rozvíja a formuje budúcnosť,“ povedal.

Mohlo by ťa zaujímať - DeFi TVL na novom ATH – dáta ukazujú pokračovanie býčieho trendu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.