Morgan Stanley spúšťa prístup k investovaniu do BTC - aké sú podmienky?

Redakcia Bitcoin Skupiny

18.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Akceptácia Bitcoinov naďalej rastie. Morgan Stanley otvára ďalšiu bránu pre prílev kapitálu a adopciu kryptomien.

Zdá sa, že banka Morgan Stanley dala Bitcoinu zelenú. Na základe čerstvých informácií prostredníctvom „interného oznámenia“, ako uvádza CNBC, poskytne Morgan Stanley klientom prístup k investovaniu do Bitcoinu, aj keď len za konkrétnych podmienok.

Investičná banka je gigant v oblasti správy majetku so 4 biliónmi dolárov v klientskych aktívach. V stredu oznámila, že spúšťa prístup k trom fondom, ktoré umožňujú vlastníctvo Bitcoinu. Očakáva sa, že táto príležitosť bude aktuálna už v apríli.

Záujem o Bitcoiny za posledný rok výrazne vzrástol, keď hráči ako MicroStrategy, Tesla a Square nakupovali veľké objemy BTC.

Aké sú podmienky?

Morgan Stanley v rámci správy majetku ponúka prístup k Bitcoinom prostredníctvom LP Bitcoin Fund spoločnosti Galaxy Digital a LP Institutional Bitcoin Fund LP, ako aj FS NYDIG Select Fund spoločnosti FS Investments, hoci alokácia je obmedzená na 2,5% celkového bohatstva každého klienta.

Klienti musia mať tiež štatút akreditovaného investora, mať kapitál v spoločnosti Morgan Stanley v hodnote najmenej 2 milióny dolárov a udržiavať určitú históriu účtov. Toto minimum sa zvyšuje na 5 miliónov dolárov pre klientelu investičných spoločností. Každý fond tiež prichádza s minimálnymi investičnými podmienkami, poznamenala CNBC.

Bitcoin prešiel dlhou cestou od svojho vzniku v roku 2009. Rast cien z menej ako 1 dolára na 60 000 dolárov je dnes už všeobecne akceptovaný a BTC je chápané ako životaschopná investícia. Celková trhová kapitalizácia Bitcoinu presahuje mnoho významných spoločností, pričom prekročila hranicu 1 bilión dolárov. Aj keď si Bitcoin získal významné postavenie v očiach verejnosti, má stále kde napredovať.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
150 ročný kostol si môžete zakúpiť aj za BTC - Nájdu sa záujemcovia?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.