Mineri opúšťajú Čínu - Miami ich uvíta s náručou

Redakcia Bitcoin Skupiny

25.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Čína bola domovom asi 65% celkovej hashovej sily Bitcoinov (BTC). Zákaz minerskej aktivity v krajine znamená, že mineri boli nútení ukončiť svoju činnosť v niektorých prevádzkach, ktoré sa už presunuli do zahraničia. V stredu tweetol Kevin Zhang, viceprezident spoločnosti Foundry, že nálada medzi čínskymi minermi upadá.

Podľa Zhanga spôsobil čínsky zákaz ťažby Bitcoinov odstavenie asi 70% ťažobnej kapacity krajiny. Do konca júna bude takmer 90% offline. Elektrárne v určitých oblastiach v provincii S'-čchuan ťažiarňam Bitcoinov oznamujú žiadosť o vysťahovaní. Dotknutí mineri údajne nemajú viac ako štrnásť dní na to, aby odinštalovali všetku svoju operačnú infraštruktúru.

Kam sa sťahujú mineri?

Niektorí významní ťažiari Bitcoinov už začali zakladať prevádzky v iných krajinách. BTC.com, piaty najväčší fond na ťažbu Bitcoinov podľa distribúcie hash rate, sa údajne sťahuje do Kazachstanu.

V čase písania tohto článku je pool piaty najväčší na svete a validuje 10,4% blokov na bitcoinovom blockchaine. K premiestneniu dochádza po tom, čo v západnej provincii S’-čchuan dôjde k okamžitému prerušeniu dodávky energie slúžiacej jednému z jej miestnych dátových centier.

Začiatkom júna poslal starosta Miami Francis Suarez otvorenú pozvánku čínskym minerom a ponúkol ako stimul lacnú jadrovú energiu mesta a priaznivé predpisy. Zhang však tvrdil, že migrácia do zahraničia pre čínskych minerov môže byť všetko, len nie bezproblémová. Nadmerné prihlásenie hostiteľských kapacít mimo Čínu môže minerom spôsobiť vyššie náklady v iných krajinách.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Podľa JPMorgan je férová cena za Bitcoin 38 000 $

Sťahovanie do Spojených štátov môže predstavovať ďalší závažný problém s nákladmi pre minerov v dôsledku 25% cla USA uvaleného na čínsky tovar.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.