Mineri BTC prežili čínsky zákaz - výnosy prudko rastú

Redakcia Bitcoin Skupiny

05.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC a jeho ťažba sú na ceste k úplnému zotaveniu po najdramatickejšom krátkodobom prerušení v histórii siete na začiatku tohto roka. Výnosy minerov znovu rastú.

Vo svojej správe Week on Chain, poskytovateľ analýz Glassnode, uvádza, že hashrate Bitcoinu sa do značnej miery zotavil. A to aj napriek tomu, že 50 % hashovacej sily siete bolo v máji offline po čínskom zásahu v tomto sektore. Hash rate meria celkové výpočtové zdroje siete Proof of Work.

Glassnode tvrdí, že rýchlosť hashovania a ťažba - ktoré merajú konkurenciu medzi minermi, ktorí sa snažia vyriešiť ďalší blok siete - sú na konzistentnej ceste k obnove.

Náročnosť ťažby sa od konca júla zvýšila o 39 % a takmer sa vrátila na úroveň spred zákazu zo strany Číny. Dodatočná úprava smerom nahor sa očakáva aj tento týždeň. Spoločnosť Glassnode tiež uviedla, že obťažnosť zaznamenala najsilnejší obrat od decembra 2018.

Prečítaj si taktiež - Prečo cena Bitcoinu posledných 10 rokov tak šialene rastie?

Obťažnosť ťažby BTC. Zdroj: Glassnode

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Odmena za ťažbu BTC stále rastie

Ako poznamenal čínsky mediálny server Wu Blockchain, obťažnosť ťažby sa 5. októbra zvýšila o 4,71 % vo výške bloku 703 584. Ide o šiesty nárast za sebou od 31. júla.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC dosiahol 56,600$! Čo očakávať najbližšie dni?

Napriek tomu, že blokové odmeny boli znížené o 50 % z 12,5 BTC na 6,25 BTC v máji 2020 na polovicu, ziskovosť ťažby sa odvtedy výrazne zvýšila.

Glassnode poznamenal, že súčasná ziskovosť ťažby 40 miliónov dolárov denne sa zvyšuje o 275 % od obdobia, v ktorom sa odmena BTC v máji 2020 znížila na polovicu. Zvýšila sa zhruba o 630 % v porovnaní s minimami v júni 2020, ktoré sa pohybujú približne medzi 6 až 8 miliónmi dolárov.

Napriek dramatickým poklesom na ťažobnom trhu, mnohonásobným hlbokým korekciám cien a halvingu v máji 2020, hodnota odmeny stále rastie. To vytvára stimuly pre trh, aby sa prispôsobil, inovoval a zotavil sa, uvádza sa v správe.

Výnosy minerov BTC. Zdroj: Glassnode

Mohlo by ťa zaujímať - TOP 5 zaujímavých faktov, ktoré by si mal vedieť o BTC

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.