Microstrategy plánuje nákup BTC za 500 miliónov dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

10.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Michael Saylor zdvojnásobil svoje obrovské stávky spoločnosti MicroStrategy na Bitcoiny a chce si požičiať 500 miliónov dolárov prostredníctvom junk dlhopisov. Je to o 100 miliónov dolárov viac, ako sa očakávalo.

Spoločnosť uviedla, že si požičia asi 500 miliónov dolárov vo forme cenných papierov v čase, keď je Bitcoin vzdialený od historického maxima. Všetky výnosy budú použité na získanie ďalších Bitcoinov. Spoločnosť v utorok oznámila, že predala 500 miliónov dolárov v dlhopisoch s vysokým výnosom, ktoré sa niekedy označujú ako junk dlhopisy. Tie sú omnoho rizikovejšie a s ročnou úrokovou mierou 6,125 percent a splatnosťou 2028.

Pôvodná hodnota bola viac ako 400 miliónov dolárov, ktoré spoločnosť dúfala získať. Spoločnosť MicroStrategy získala objednávky v hodnote zhruba 1,6 miliárd dolárov, uviedla agentúra Bloomberg. Podľa správy MicroStrategy, spoločnosť zamýšľa použiť čistý výťažok z predaja na získanie ďalších Bitcoinov.

Microstragety zvýši svoju pozíciu

Saylor je jedným z najväčších obhajcov Bitcoinov na trhu. MicroStrategy teraz vlastní okolo 92 000 Bitcoinov (3,2 miliardy dolárov). Spoločnosť odhadovala, že najnovšia ponuka dlhopisov jej dá 488 miliónov dolárov na nákup ďalších Bitcoinov.

Vzhľadom na extrémnu volatilitu Bitcoinov však Saylorova metóda získavania peňazí na získanie ďalších Bitcoinov prostredníctvom dlhopisov s vysokým výnosom prináša riziká. Spoločnosť MicroStrategy v utorok oznámila, že očakáva stratu 284,5 milióna dolárov v druhom štvrťroku v dôsledku 42-percentného poklesu hodnoty Bitcoinu od konca marca.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 3 indikátory - čaká nás prudký nárast BTC!

Cena Bitcoinu sa v čase písania článku obchoduje na úrovni 36 664 dolárov. Hodnota hlavnej kryptomeny stále vytvára sideway štruktúru, čo môže byť odrazový mostík pre ďalší rast. Altcoiny však nezaznamenali rast ako BTC a viacmenej stagnujú. Tento jav sa uskutoční prevažne vtedy ak začína nový rastúci trend. Výsledkom je rastúca dominancia BTC.

BTC/USD Zdroj: TradingView

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.