Microstrategy nakupuje ďalšie bitcoiny za 25 miliónov dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

02.02.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Veľký bitcoinový investor MicroStrategy oznámil ďalší veľký nákup BTC počas poklesu trhu. Nazbieral už celkovo 125 051 BTC.

Podľa oficiálneho formulára s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorý podala v utorok spoločnosť, MicroStrategy kúpila 660 BTC. Stalo sa tak medzi 30. decembrom 2021 a 31. januárom 2022 za „približne 25 miliónov dolárov“.

Priemerná nákupná cena BTC predstavovala 37 865 USD za BTC vrátane poplatkov a výdavkov, uvádza správa. K 31. januáru spoločnosť držala Bitcoin v hodnote 3,78 miliardy USD v priemernej nákupnej cene približne 30 200 USD za BTC vrátane poplatkov a výdavkov.

Kritika SEC-u

Najnovšia správa prichádza krátko po tom, čo SEC údajne odmietla účtovné postupy spoločnosti MicroStrategy týkajúce sa bitcoinov. To spôsobilo, že akcie MicroStrategy v polovici januára prudko klesli.

Komisia konkrétne namietala proti údajom o vykazovaní údajov MicroStrategy súvisiacich s nákupmi bitcoinov, a to na základe všeobecne uznávaných účtovných princípov (GAAP). Orgán argumentoval, že MicroStrategy použila non-GAAP metódy na výpočet čísel pre svoje BTC nákupy s vylúčením „vplyvu nákladov na kompenzáciu založenú na akciách a strát zo zníženia hodnoty a ziskov z predaja z nehmotných aktív“.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
FOMO bude riadiť prijatie kryptomien v roku 2022

Najnovší nákup bitcoinov zjavne nie je taký veľký v porovnaní s inými nákupmi spoločnosti. V decembri 2021 MicroStrategy oznámila dva veľké nákupy bitcoinov. Nákup 1 434 BTC od 29. novembra do 9. decembra za priemernú cenu 57 477 USD za BTC. A následne nákup 1 914 BTC od 9. decembra do 29. decembra za priemernú cenu 49 229 USD za BTC.

Predtým spoločnosť nakúpila až 7 002 BTC, a to od 1. októbra do 29. novembra za priemernú cenu 59 187 USD za BTC.

Mohla by ťa zaujímať aj táto téma – Elon Musk stráca vplyv na cenu Dogecoinu

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.