Miami plánuje vyplácať občanom výnos v BTC ako dividendu

Redakcia Bitcoin Skupiny

12.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Každý obyvateľ Miami s digitálnou peňaženkou bude mať podľa starostu Francisa Suareza nárok na bitcoinovú dividendu. ,,Budeme úplne prvé mesto v Amerike, ktoré poskytne výnos v BTC ako dividendu priamo svojim obyvateľom," povedal Suarez v rozhovore z 11. novembra.

Citycoins spustili v auguste kryptomenu Miami Coin, ktorá pomáha financovať komunálne projekty vytváraním výnosov. Staking MiamiCoin prinieslo mestu výnosy presahujúce 21 miliónov dolárov. Jeho rezervná peňaženka premieňa vklady MiamiCoin na USD na základe príkazov od predstaviteľov mesta. Suarez povedal, že ak budú výnosy pokračovať týmto tempom, je možné, že by mohli úplne pokryť daňové potreby mesta.

Obyvatelia však nebudú musieť vlastniť žiadne Miami mince, aby mali nárok na bezplatný BTC.

,,Chystáme sa vytvoriť digitálne peňaženky pre našich obyvateľov," povedal Suarez. ,,A my im dáme bitcoiny priamo z výnosu MiamiCoin."

Povedal, že konečným cieľom bolo dostať bitcoiny do rúk čoraz väčšieho počtu ľudí.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - Rekordná inflácia – investori sa presúvajú do kryptomien

Miami ako centrum kryptomien?

Pokiaľ ide o miestnych zákonodarcov, Suarez je jedným z najväčších zástancov Bitcoinu. Len minulý týždeň Suarez a starosta New Yorku, Eric Adams, oznámili, že budú prijímať ďalšie výplaty v BTC. Ich sľub rýchlo splnila Jane Castor, starostka Tampa Bay na Floride.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi TVL na novom ATH – dáta ukazujú pokračovanie býčieho trendu

Vo februári starosta Suarez oznámil plány premeniť mesto Miami na hlavné centrum kryptomien prijatím „najprogresívnejších kryptozákonov“. Je vhodné, že tohtoročná bitcoinová konferencia sa konala v Miami a prilákala najväčší dav v histórii každoročného podujatia. Po Suarezovom oznámení cena Miami Coin vyskočila o 18 % na denné maximum 0,02369489 USD podľa Coingecko.

Prečítaj si tiež - Ripple spúšťa službu, ktorou umožní firmám prístup ku kryptomenom

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.