Meta údajne plánuje integrovať NFT do profilov na Facebooku a Instagrame

Redakcia Bitcoin Skupiny

21.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Nadnárodný technologický konglomerát Meta sa údajne ponára do nezameniteľných tokenov (NFT). A to cez integráciu funkcie, ktorá používateľom umožní predviesť svoje NFT na svojich profiloch na Facebooku a Instagrame. Podľa správy Meta v súčasnosti pracuje na prototypoch, ktoré používateľom umožnia raziť zberateľské tokeny.

Meta tiež diskutuje o potenciálnom spustení trhu, ktorý umožňuje nákup a predaj NFT. Aj keď tieto správy môžu nadchnúť milióny nadšencov, ktorí používajú sociálne médiá, všetky projekty sú v skorých štádiách a môžu sa podľa toho zmeniť.

Diskusie nasledujú po snahe začleniť viac zamestnancov, aby pomohli s projektmi spoločnosti. Už 12. januára Meta iniciovala tlak na najatie ďalších zamestnancov a presvedčila asi sto ľudí, aby skočili na loď od Microsoftu.

Budúcnosť všetkých značiek v NFT?

V minulosti známy ako Facebook, hlavný rebranding Meta, umožňuje spoločnosti zamerať sa na iniciatívy mimo sociálnych médií. Minulý rok spoločnosť oznámila svoje plány na vytvorenie metaverza, ktoré spája fyzické zážitky s online sociálnymi zážitkami. Spoločnosť tiež vydala ukážky haptických rukavíc, ktoré môžu byť uvedené na trh na použitie.

Potenciálne zárobky vo svete NFT je veľmi ťažké ignorovať. Firmy dokonca predpovedajú, že tradičné značky sa ponoria do tohto priestoru a budú skúmať, ako zarobiť na trhu.

Len nedávno prekonal popredný trh NFT Opensea mesačný objem transakcií 3,5 miliardy USD. To znamená, že viac ako 169 miliónov dolárov sa minie každý deň na obchodovanie NFT len v rámci platformy. Podľa štatistík sledovania predaja mal trh doteraz celkový obrat 25 miliárd USD.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Vytvorí Walmart vlastnú digitálnu menu a zbierku NFT?

Prečítaj si aj tento článok – SEC už dokopy udelil pokuty 2,4 mld. $ v súvislosti s kryptomenami

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.