Mesačné objemy obchodovania BTC klesli o 47%

Redakcia Bitcoin Skupiny

11.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Objemy obchodovania s Bitcoinmi sa tento mesiac prepadli o 47% z rekordnej úrovne v máji. To všetko sa deje uprostred medvedieho vývoja udalostí pre odvetvie digitálnych aktív, keď ceny kryptomien ustupujú.

Denný priemer objemu Bitcoinov sa pohybuje zhruba na hodnote 34,8 miliárd dolárov za prvých osem júnových dní. Pre porovnanie, 67 miliárd dolárov bolo zaznamenaných minulý mesiac, na základe údajov z CoinDesk Research. Júnový priemer je zatiaľ najnižší od decembra roku 2020. Obchodníci stratili chuť obchodovať Bitcoin v tomto neistom trhovom prostredí.

Priemerné BTC mesačné objemy od 2020. Zdroj: Coindesk Research

Pokles obchodovaných objemov by mohol mať dopad na burzy kryptomien. Cena akcií veľkej americkej burzy Coinbase klesla už o 31% od uvedenia na trh 14. apríla.

„Veľký pokles cien v máji a tweety Elona Muska skutočne spôsobili obchodnú aktivitu, čo z mája urobilo mesiac s vysokou úrovňou objemu“ uviedol John Todaro, viceprezident pre výskum kryptomien a blockchainu v Needham & Company, s odkazom na generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla.

Znížene objemy indikujú pokles záujmu

Pretože objem transakcií je uvádzaný v dolároch, a nie v počte BTC, samotný pokles ceny za posledný mesiac bol faktorom prispievajúcim k zníženiu záujmu zo strany obchodníkov. Todaro uviedol, že kryptomena sa pravdepodobne oživí a že jún by sa z hľadiska obchodnej činnosti mohol skončiť v súlade s predchádzajúcimi mesiacmi, ako sú marec a apríl.

V stredu cena Bitcoinu vyskočila najviac za dva týždne. Kryptomena v čase písania článku obchodovala na úrovni 36 400 dolárov, oproti 31 000 dolárom, keď sa obchodovala v utorok.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 3 ukazovatele BTC, ktoré sledovať tento týždeň
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.