Manipuluje Elon Musk s trhmi? Jeho tweety hýbu cenami!

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Elon Musk, miliardár, zakladateľ spoločností Tesla a SpaceX, sa zmienil o revolučnom dopade kryptomien.

Vo videu, ktoré nahral Kevin Svenson, je počuť Muska, ktorý hovorí: Existuje veľká šanca, že kryptomena je budúcou menou Zeme.“ Aké ironické by to bolo, keby nakoniec zvíťazil Dogecoin (DOGE), minca vymyslená ako žart, uvažoval Musk.

"Aký by bol najironickejší výsledok?" Že mena, ktorá bola vymyslená ako žart, sa v skutočnosti stáva skutočnou menou,“ uviedol.

DOGE bol v centre masívnej stratégie pump and dump, ktorú podporili obchodníci a investori z Redditu.

Manipuluje Musk s trhmi?

Nedávna správa Blockchain Research Lab s názvom "Ako aktivita Twitteru Elona Muska posúva trhy s kryptomenami" ukázala, že miliardár má pozitívny vplyv na hodnoty digitálnych aktív a obchodovanie, kedykoľvek o nich píše.

Muskova schopnosť pohybovať sa na trhoch cez Twitter spôsobila, že niektorí investori sa znepokojili vzhľadom na búrlivú históriu záhadného generálneho riaditeľa s Americkou komisiou pre cenné papiere alebo burzu (SEC).

Ako informuje CNBC, Muskove tweety stáli za nedávnym 12% nárastom spoločnosti CD Projekt, ktorá vytvorila videohru Cyberpunk 2077. Aj keď Muskov tweet mal podstatu, nič to nemení na tom, že hýbe trhmi.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Elon Musk stráca vplyv na cenu Dogecoinu

Musk sa v minulosti dostal do konfliktu so SEC po tom, čo tweetol svoju plán vziať spoločnosť Tesla do súkromia na úrovni 420 dolárov za akciu. Spolu s Teslou museli regulačnému orgánu cenných papierov zaplatiť pokutu 20 miliónov dolárov, aby vyrovnali poplatky za podvody súvisiace s tweetom. "Nerešpektujem SEC," povedal Musk po zaplatení pokuty.

Napriek regulačnej reakcii Musk v rozhovore z decembra 2018 povedal, že jeho tweety nebudú cenzurované.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.