Litecoin (LTC) – dočkáme se brzy průrazu?

Ing. Jaroslav Jarolím

11.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V rámci minulé analýzy na altcoiny jsme se zaměřili na Ethereum, takže dnes se podíváme zase na Litecoin. Litecoin vypadá po technické stránce relativně dobře a hlavně po těch propadech stále drží expanzivní trend. Řečený trend je sice střídmější, v čemž ale já osobně nevidím až takový problém.

Respektive po průrazu 1-2 rezistencí by cena mince mohla zase pěkně pumpit. Jinak byl už na 100 % schválen fiskální stimulus Joea Bidena, na což podstatná část investorů, dle mého názoru, až příliš spoléhá. Leč sentimentu tento fundament určitě pomůže.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD (Litecoin)

LTC analýza
LTC analýza, zdroj: tradingview.com

Kurz Litecoinu vytvořil prozatím krátkodobé dno na S/R levelu 155 USD a od té doby postupně stoupáme. Leč, jak bylo řečeno, expanze není nikterak ohromná. Respektive se jedná o velmi střídmý růst ceny, v čemž naopak vidím jisté výhody. A dokud Bitcoin nevytvoří nové all time high, asi nic dynamičtějšího ani očekávat nemůžeme.

Každopádně, Litecoin prorazil zakreslenou rezistenční trendovku a naopak respektuje supportní diagonálu, od které došlo k několika slušným odrazům. Posledních 48 hodin kurz osciluje v rozmezí S/R hranic 193,62 - 207,68 USD. Horní hranici nejsou býci očividně schopni prorazit, zatímco medvědi mají problémy cenu strhnout pod spodní level.

Kromě toho máme i několikáty dotyk ceny se supportní diagonálou a reakce je prozatím pozitivní a navíc je bull volume markantní. Pokud se tedy cena zase odrazí, lze počítat s tím, že se dočkáme třetího otestování S/R levelu 207,68 USD. Navíc kurz už nemá moc kam jít, takže k průrazu musí dojít. Ze spoda je totiž svírán diagonálou, takže buď se dočkáme breakdownu nebo breakoutu skrze nejbližší rezistenci.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – měsíční close potvrdilo medvědí formaci, červenec velmi rizikový?

Závěrem

Vzhledem k tomu, že moc prostoru nezbývá, průrazu bychom se mohli dočkat do cca 24 hodin. Pokud se Bitcoin bude držet na nohou, tak Litecoin má nemalou šanci konečně prorazit nad blízou rezistenci. Pak býky ještě ovšem čeká S/R Level 229,45 USD, kde je i Point of control na Volume profile dané rovnovážné struktury.

Binance

Ing. Jaroslav Jarolím

Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.