Likvidný počet BTC klesá - môžu za to inštitúcie

Redakcia Bitcoin Skupiny

21.11.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.
 • Cena BTC sa od májového halvingu zdvojnásobila, pričom Chainalysis pripísala veľkú časť býčích cenových pohybov nenásytnému apetítu inštitucionálnych investorov.Aby sme boli presní, BTC získal od mája 110%, pričom cena rástla od 8,566 dolárov 11. mája, do súčasných 18,000 dolárov.Podľa správy kryptoanalytickej spoločnosti Chainalysis z 19. novembra, sa úrovne likvidity od halvingu dramaticky zmenili.Spoločnosť identifikuje nelikvidné alebo investorom držané bitcoiny ako peňaženky, ktoré posielajú menej ako 25% bitcoinu, ktoré kedy boli na peňaženke zaznamenané. Zvyšné peňaženky sú klasifikované ako likvidné bitcoiny alebo bitcoiny držané obchodníkmi.
 • Likvidita vs. cena

  Likvidita vs. cena

 • Údaje spoločnosti Chainalysis ukazujú, že počet bitcoinov dostupných pre nových investorov začal začiatkom tohto roka klesať, zatiaľ čo nelikvidné BTC prudko vzrástli. Chainalysis odhaduje, že počet bitcoinov, ktoré sú momentálne likvidné, by mohol byť až 3,4 milióna.Spoločnosť pripisuje klesajúcu ponuku likvidných bitcoinov veľkoobchodnej akumulácii od inštitucionálnych investorov v priebehu roku 2020:

  „Od významných investorov, ako je manažér hedžových fondov Paul Tudor Jones, ktorý porovnával nákup bitcoinov s investíciami na začiatku do spoločnosti Apple alebo Google, až po korporácie ako Square, ktorý investoval 50 miliónov dolárov (1% svojich celkových aktív) do bitcoinov, až po bežné spoločnosti a finančné inštitúcie - všetci sa obracajú na bitcoin.“

  Fond kryptomien Grayscale Bitcoin Trust, ktorý predstavuje viac ako tucet významných inštitucionálnych investorov, v súčasnosti vlastní viac ako 500,000 BTC. Až polovica z nich sa akumulovalo za posledných šesť mesiacov.

  Analytická platforma Glassnode Studio uviedla, že výnosy z ťažby bitcoinov boli späť na úrovniach pred halvingom. Deň predtým ťažiari dosiahli medziročný rekord v dennom príjme 21,2 milióna dolárov. Ide zhruba o trojnásobok zárobkov bezprostredne nasledujúcich po halvingu.

  Predtým, ako sa maximalisti bitcoinu príliš nadchnú, stojí za zmienku, že cena éteru (ETH) za rovnaké obdobie výrazne prekonala bitcoin. Od 11. mája vzrástla o viac ako 160% zo 185 na 482 dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC rigy bojujú o zisky, zatiaľ čo hashrate dosiahol ATH
PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.