Ktoré peňaženky sa zbavujú najviac BTC ?

Redakcia Bitcoin Skupiny

28.05.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Množstvo BTC v držbe veľrýb sa zvýšilo približne o 14% po tom, čo spoločnosť Tesla začiatkom februára 2021 oznámila svoj vstup do sektoru kryptomien.

Najnovšie údaje z on-chain analytickej platformy Glassnode ukazujú prílev Bitcoinov v hodnote zhruba 19,5 miliárd dolárov - podľa aktuálnych výmenných kurzov - do peňaženiek, ktoré obsahujú od 100 do 1 000 BTC. Vklady vzrástli hneď po tom, čo Tesla uviedla, že do svojej súvahy pridala Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Táto správa prišla na trh 8. februára, keď náklady na nákup jedného Bitcoinu boli na Coinbase zhruba 38 400 dolárov. Ceny sa do polovice apríla vyšplhali až na 65 000 dolárov. To vyvolalo očakávania, že účasť spoločnosti Tesla v sektore kryptomien ovplyvní viac spoločností pri pridávaní Bitcoinu do svojich súvah.

Vyhliadky na adopciu Bitcoinu medzi podnikmi a inými inštitúciami vzrástli vďaka antiinflačnému dopadu kryptomien. Mnoho špekulantov považovalo Bitcoin ako poistku proti expanzívnej menovej politike Federálneho rezervného systému. Tá oslabila chuť investorov k tradičným trhom ako sú vládne dlhopisy USA a americký dolár.

USD index vykazuje nepravidelnú inverznú koreláciu s bitcoinmi po marci 2020. Zdroj: TradingView

Spoločnosť Tesla vo svojom prvom štvrťroku tiež poznamenala, že chce kúpiť Bitcoin vďaka svojej nevyužitej hotovostnej rezerve v hodnote 1,5 miliardy dolárov. To naznačovalo, že sa automobilka snažila vyrovnať potenciálne riziká znehodnotenia dolára.

StormGain
PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bitcoin (BTC) – pokořili jsme další historické maximum!
Ponuka BTC javí známky stability počas prepadu cien. Zdroj: Glassnode

Celá epizóda spoločnosti Tesla slúžila ako býčí signál pre investorov, ktorí sa snažili maximalizovať svoje výnosy z bitcoinového býčieho trendu. Metrika Glassnode ukázala, že zásoba Bitcoinov v peňaženkách s objemom od 100 do 1 000 BTC bola pred oznámením spoločnosti Tesla stabilná, ale po nej dramaticky stúpla.

Ktoré peňaženky sa zbavujú BTC ?

Ďalšia metrika Glassnode, ktorá meria zásobu Bitcoinov v peňaženkách so zostatkom 1 000 - 10 000 Bitcoinov, však ilustrovala stabilný pokles. Hodnoty sa prepadli približne z 455 000 BTC (17,88 miliárd dolárov) na zhruba 410 000 BTC (~ 16,11 miliárd dolárov).

Výsledok odhalil, že väčšie veľryby predali svoje bitcoinové podiely po oznámení spoločnosti Tesla. Vďaka tomu sa stali súčasťou skupiny peňaženiek 100–1 000 BTC. Čo to znamená? To, že sa navýšil počet peňaženiek od 100 do 1000 BTC nemusí znamenať, že celý nárast bol spôsobený novými nakupujúcimi. Časť totižto predstavujú predaje ešte väčších veľrýb, ktoré premenili svoje podiely zo skupiny 1000 až 10 000 BTC na podiely od 100 do 1000 BTC.

Peňaženky s 1000 až 10 000 BTC po nákupe Tesly spadli nadol. Zdroj: Glassnode

Kryptomena sa následne priblížila k historickému maximu 65 000 dolárov. To naznačuje, že menšie veľryby a maloobchodníci absorbovali predajný tlak väčších investorov.

PrimeXBT

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.