Ktoré kryptomeny dobiehajú Ethereum vo vývoji?

Redakcia Bitcoin Skupiny

06.01.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ekosystém Ethereum má v súčasnosti stále viac vývojárov ako konkurenčné siete, no dobiehajú ho rýchlejším tempom rastu. Konkurenti ako Polkadot, Solana a Binance Smart Chain rastú rýchlejšie, pokiaľ ide o vývojové aktivity, podľa kryptomenovej výskumnej firmy Electric Capital. Tá zverejnila svoje zistenia o vývojovom ekosystéme blockchainu v novej správe zo 6. januára.

Ukázalo sa, že na Ethereu pracuje viac ako 4 000 aktívnych vývojárov mesačne. Je to podstatne viac ako 680, ktorí pracujú na sieti BTC. Naprieč všetkými reťazcami bol celkový mesačný meraný počet aktívnych vývojárov viac ako 18 400. Bol tiež prekonaný rekord v počte odovzdaní kódu novými vývojármi v roku 2021 v počte viac ako 34 000.

Merania boli získané analýzou približne 500 000 úložísk kódu a 160 miliónov odovzdaní kódu, čo sú zmeny alebo aktualizácie kódu. V správe sa uvádza, že Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana a Bitcoin je celkovo päť najväčších vývojárskych ekosystémov.

Podľa správy má Polkadot celkovo okolo 1500 vývojárov, zatiaľ čo Cosmos a Solana majú po tisícke.

Ďalšími aktívnymi ekosystémami, pokiaľ ide o mesačných vývojárov, boli Cosmos a NEAR, ktorý v októbri spustil fond pre vývojárov v hodnote 800 miliónov dolárov. Ďalej nasledujú Tezos, Polygon a Cardano, každý s viac ako 250 aktívnymi mesačnými vývojármi.

Zatiaľ čo Ethereum je stále dominantné – viac ako 20 % nových vývojárov Webu 3.0 sa pripojilo k jeho ekosystému – konkurenčné siete zaznamenali väčší rast.

Rast počtu vývojárov
Rast počtu vývojárov. Zdroj: Electric Capital

Ethereum je zatiaľ kráľom

Správa porovnávala priemerný mesačný počet aktívnych vývojárov medzi decembrom 2020 a decembrom 2021. Poznamenala, že Solana vzrástla 4,9-krát, NEAR mal štvornásobnú mieru rastu a mesačný počet vývojárov Polygonu sa viac ako zdvojnásobil. Spoločnosť Cosmos zaznamenala v priebehu roka 2021 70-percentný nárast priemerného mesačného počtu aktívnych vývojárov a 80 % BSC.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
DeFi trh spadol o 25% za jediný deň - Avšak je nádej na rast!

Zatiaľ čo údaje o raste rozvoja sú pôsobivé pre projekty v počiatočnej fáze, Ethereum je stále kráľom. Ekosystém si naďalej zachováva najväčšiu sieť nástrojov, dapps a protokolov a je 2,8-krát väčší ako jeho najbližší rival Polkadot.

Solana, Avalanche, BSC, NEAR a Terra sa za posledný rok objavili ako centrá DeFi a priťahujú viac vývojárov, keď sa ich prijatie zvyšuje. Mesačne aktívni prispievatelia DeFi na plný úväzok vzrástli o 64 % a viac ako 500 nových vývojárov prispelo kódom do projektu DeFi každý mesiac v minulom roku okrem januára.

Prečítaj si aj tento článok - Až 76 % ponuky BTC je nelikvidných

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.