Krypto fondy zaznamenávajú týždenný príliv 154 miliónov dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

24.11.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Inštitucionálnych kryptomenových investorov nevyviedla z miery nedávna korekcia na trhoch s kryptomenami. Na druhej strane fondy digitálnych aktív BTC a ETH podľa údajov CoinShares naďalej rástli.

Kryptoinvestičné produkty, ktoré zahŕňajú fondy obchodované na burze (ETF), zaznamenali týždenný príliv. Išlo o sumu v celkovej výške 154 miliónov USD za týždeň končiaci sa 20. novembra, podľa najnovšej správy CoinShares o tokoch fondov. Rovnako ako v predchádzajúcich týždňoch, bitcoinové investičné produkty prilákali väčšinu prílevov vo výške 114,4 miliónov dolárov. Finančné prostriedky venované Ethereu zaznamenali týždenný príliv 12,6 miliónov USD. Produkty s viacerými aktívami zaznamenali čisté investície 14,1 miliónov USD.

Inštitucionálni investori od začiatku roka pridelili viac ako 6,6 miliárd dolárov na BTC produkty, 1,17 miliárd dolárov na produkty ETH a viac ako 9,2 miliárd na kryptomeny ako celok.

Spoločnosť Grayscale, ktorá je najväčším správcom kryptoaktív, zaznamenala k 19. novembru spravované aktíva v hodnote 51,9 miliárd USD.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Retail nakupuje podľa JPMorgan viac BTC ako inštitúcie

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež - Binance údajne rokuje s globálnymi fondmi o predaji podielu spoločnosti

Kryptomenové fondy zaznamenávajú stále vyšší dopyt

Október bol pre bitcoinové fondy rekordným mesiacom. Čiastočne vďaka schváleniu dvoch ETF spojených s futures v Spojených štátoch. Inštitucionálni manažéri nakúpili v priebehu mesiaca bitcoinové fondy v hodnote 2 miliárd dolárov, keď cena BTC dosiahla nové historické maximá.

Aj keď bol november pre Bitcoin z cenového hľadiska menej optimistický, najnovšie údaje o tokoch fondov naznačujú, že investorov neznepokojuje korekcia trhu. Podľa nedávneho tweetu od kryptoanalytika TechDev, býčí trh v roku 2021 zaostáva za cyklom z 2017 od júla o päť až osem dní. Ak bude trend pokračovať, Bitcoin a širší trh by mohli byť v strednodobom horizonte pripravené na prelomenie vyššieho ATH.

Mohlo by ta zaujímať - Prečo vznikol BTC?

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.