Korekcia zlikvidovala pôžičky DeFi v hodnote viac ako 24 miliónov dolárov

Redakcia Bitcoin Skupiny

23.02.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bleskový krach krypto trhu z 22. februára zlikvidoval pôžičky DeFi v hodnote viac ako 24 miliónov dolárov.  Dňa 22. februára išlo o druhý najväčší objem likvidácií DeFi v histórii odvetvia, pričom do 24 hodín boli násilne uzavreté pôžičky v hodnote viac ako 24,1 milióna dolárov.

Podľa krypto dát DeBank došlo k 13,7 miliónu dolárov, čo je takmer 60% strát spoločnosti Compound, nasledovaných Aave s likvidáciami v hodnote 5,4 milióna dolárov.

DeBank tiež hlásil pokles celkovej uzamknutej hodnoty zo 44,5 miliárd dolárov na 38,8 miliárd dolárov za posledných 24 hodín. Pokles o 12,8% predstavuje najväčší denný pokles od doby, keď trhy DeFi 21. januára klesli o 15,4%.

ETH poplatky rastú

Likvidácie sa mohli ešte umocniť nedávnymi extrémnymi poplatkami spojenými s používaním siete Ethereum, pričom obchodníci boli za jednoduché prevody tokenov kótovaní až do výšky 30 dolárov.

Keďže používatelia sa navzájom predháňali aby zabezpečili splnenie svojich transakcií, preťaženie siete uprostred rýchleho poklesu cien mohlo niektorým obchodníkom zabrániť v tom, aby včas uzavreli svoje pozície.

Bleskový krach mal zničujúci dopad na obchodníkov s maržami, ako aj na používateľov DeFi, pričom používatelia Krakenu tiež požadujú kompenzáciu za hromadné likvidácie spôsobené zrýchleným krachom.

Veľké korporácie, ktoré investovali veľké prostriedky do bitcoinu, tiež zaznamenali niekoľkomiliónové poklesy.

Spoločnosť Tesla, ktorá 8. februára kupovala za 1,5 miliardy dolárov, pri páde stratila viac ako 200 miliónov dolárov, zatiaľ čo spoločnosť MicroStrategy, ktorá drží najviac bitcoinov zo všetkých verejných spoločností, v čase prepadu klesla o viac ako 330 miliónov dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Bude Apple nasledovať Teslu v nákupoch BTC?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.