Kombinovaná DEX likvidita je na novom ATH - UNI stále jedničkou

Redakcia Bitcoin Skupiny

22.03.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dominancia Uniswapu v sektore ETH DEX naďalej rastie, pričom zmenáreň predstavuje viac ako polovicu kombinovaného týždenného objemu.

Výška kolaterálu na decentralizovaných burzách sa blíži k míľniku na úrovni 10 miliárd dolárov, pričom Uniswap stále zostáva na vrchole.

Objemy a likvidita na decentralizovaných burzách v roku 2021 vzrástli ako vyplýva z prieskumu spoločnosti Messari.

Objemy DEX za február vzrástli na rekordných 72 miliárd dolárov. Uniswap má viac ako polovicu z celkovej likvidity uzavretej v DEX s TVL vo výške 5,4 miliárd dolárov.

DEX stále rastie - UNI je jedničkou

Podľa Dune Analytics dominancia Uniswapu nad DEX sektorom využívajúcim Ethereum rastie. Na burze sa nachádza týždenný obchod v hodnote zhruba 6,5 ​​miliárd dolárov. Ide o 62,2% kombinovaného obchodu naprieč ETH DEX.

Mesačné objemy ETH DEXov. Zdroj: Dune Analytics
Mesačné objemy ETH DEXov. Zdroj: Dune Analytics

Rival SushiSwap, ktorý sa objavil koncom augusta 2020 ako fork Uniswap a má veľké plány do roku 2021, je podľa objemu na druhom mieste - s týždenným obchodom 1,6 miliardy dolárov alebo 15,2% z celkového obchodu tohto odvetvia.

Curve Finance je tretie z hľadiska trhového podielu s 6,2%. Za posledných sedem dní sa zrealizoval obchod v hodnote 647 miliónov dolárov.

DeFi rastú závratným tempom a objem zatiaľ tento rok prevyšuje objem celého roku 2020. Celkový objem odvetvia za marec už zaznamenal 44,3 miliárd dolárov. Je to viac ako v októbri a novembri 2020 dohromady.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Tether na maxime - ako to ovplyvňuje BTC?
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.