Kedy začne altcoinová sezóna? Podobnosť BTC s rokom 2013 a 2017

Redakcia Bitcoin Skupiny

12.10.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Altcoiny zaostávajú za BTC sezónou. Na začiatku týždňa pre obchodníkov s BTC to vyzerá opäť ružovo. Štvormesačné maximá z minulého týždňa sú späť a dokonca sú aj prekonané. S výnimkou kurióznej anomálie na burze Bitstamp, ktorá zaznamenala okamžitý knôt až na 51 000 dolárov, pokojný víkend zachoval predchádzajúce zisky.

Cenová akcia BTC, ktorá sa zdanlivo začína útokom na konečný odpor pod historickým maximom 64 500 dolárov, teší účastníkov trhu.

Za silou Bitcoinu je však aj ďalší aspekt - ten, ktorý by v krátkodobom horizonte mohol zachovať ďalší vzostup. Altcoiny dosahujú nízku výkonnosť, čo vedie k predpovediam „bitcoinovej sezóny“. Takáto sezóna však stále predchádza altcoinovej sezóne. Tá by dokonca mohla nastať až na prelome rokov 2021 a 2022.

Situácia je obzvlášť viditeľná na Ethereu (ETH), najväčšom altcoine podľa trhového stropu, ktorý je teraz na najnižšej úrovni voči BTC od začiatku augusta. ,,Predpokladám, že Bitcoin bude pokračovať, zatiaľ čo sa altcoiny do tejto hry nedostávajú" uviedol analytik Van de Poppe. Ten napriek tomu pridal sporný vrchol ceny cyklu pre ETH/USD až do 20 000 dolárov s časovým rámcom Q1 budúceho roka.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
BTC rezervy na burzách sú na 4-ročných minimách
ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať - 3 ukazovatele, podľa ktorých je BTC krátkodobo prehriaty

BTC smeruje na 6-cifernú sumu

Do akej miery by mohla cena Bitcoinu narásť, je predmetom intenzívnej diskusie. Niektorí tvrdia, že 200 000 alebo dokonca 300 000 dolárov je reálnych. Iní už strácajú vieru a tvrdia, že tento cyklus nemôže byť ako posledné dva.

Pri porovnaní rokov po halvingu sa však zdá, že prináša takmer jednomyseľný verdikt o šanciach Bitcoinu. Hlavný vzostup na vrchol sa ešte len začal. Septembrový pokles pod 40 000 dolárov opakuje podobné udalosti v rokoch 2013 a 2017. Stali sa bezprostredne pred štartom a pôsobili ako konečná pasca na medvede.

Prekrývanie cenového výkonu 2021 na výkon od roku 2017 taktiež vytvára podobnosti. Všetky tieto zistenia z populárneho obchodného účtu TechDev poukazujú na to, že tohtoročný vrchol je rádovo vyšší ako ten posledný. Analytik tvrdí, že šesťciferné maximum je logicky zaručené. Podobnosti medzitým nie sú ničím novým, pričom rôzne zdroje mapujú mieru súladu cien s predchádzajúcimi rokmi.

Prečítaj si tiež - Etoro - Návod na obchodovanie akcií, forexu a kryptomien

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Binance objemy na maxime - 37 miliárd $ za deň!
Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.