Kedy začne altcoin sezóna? BTC je zatiaľ kráľom

Redakcia Bitcoin Skupiny

19.12.2020

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Altcoiny v súčasnosti výrazne zaostávajú za bitcoinom, ktorý práve ukazuje trhu, prečo je kráľom. Bitcoin však poháňa momentálne celý trh, no napriek tomu sa trhová kapitalizácia altcoinov ani zďaleka nedostala na ATH. Čo sa o BTC povedať samozrejme nedá.

Možno tak bude v blízkej dobe načase, že sa zisky z BTC začnú pomaly ale isto prelievať do altcoinového trhu.

Situácia na trhu je taká, že bitcoin prudko narástol, ale altcoiny síce voči BTC poklesli, no napriek tomu mnohé dosahujú zisky voči doláru. Ide tak o jasný signál cyklu ako tomu bolo pred 3 rokmi. Altcoin sezóna však začne až vtedy, keď prudký pokles bitcoinu dlhodobo nijak neovplyvní rast altcoinov voči fiat menám.

Obchodníci veria, že krátkodobý trend hlavnej kryptomeny bude riadiť vývoj altcoinov, pričom pokles ceny bitcoinu môže byť pre altcoiny skutočne výhodný.

BTC bullrun zožiera väčšinu ziskov

V čase písania tohto článku sa bitcoin obchodoval na cene 23,022 dolárov. Znamená to obrovský nárast od jeho nedávnych minimálnych hodnôt na 17,600 dolárov len pred pár dňami.

Predajný tlak na úrovni 20,000 dolárov bol značný, ale čistý zlom umožnil BTC vstúpiť do oblasti bez rezistencií.

Uvidia alty prílev kapitálu?

Jeden obchodník v nedávnom tweete vysvetlil, že altcoiny pravdepodobne narazia na obrovskú záplavu kapitálu, hneď ako sa investori presunú z bitcoinu.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Kazachstan čelí prílevu minerov BTC – chce postaviť jadrovú elektráreň

Poukázal na 8% nárast Etherea zaznamenaný v čase bezprostredne po tom, čo bitcoiny dosiahli maximum 23,700 dolárov, pričom uviedol:

"ETH práve načerpal 8%, keď došlo k dumpingu BTC." Veľký signál pre alty. Nastane rotácia kapitálu.“

Ak bude tento trend pretrvávať, potom by sa poklesy ceny bitcoinu v blízkej budúcnosti mohli stať býčími katalyzátormi altcoinov.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.