Južná Kórea zakazuje krížové obchodovanie kryptomien

Redakcia Bitcoin Skupiny

08.06.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Juhokórejská komisia pre finančné služby sa rozhodla zakázať krížové obchodovanie na kryptoburzách v krajine. Tento krok je súčasťou množstva zmien a doplnení zákona o reportingu a použití určitých informácií o finančných transakciách v krajine.

Krížové obchodovanie, nezákonná prax v mnohých jurisdikciách, spočíva v započítaní objednávok na nákup a predaj rovnakého aktíva (za rovnakú cenu) bez zaznamenania transakcie do knihy objednávok. Podľa správy miestnych médií Newsis sa však operátori zmenární ohradili, že tento krok by spôsobil značné narušenie ich už aj tak napätých operácií.

Regulácie budú pribúdať

Podľa niektorých juhokórejských operátorov kryptomien by plánovaný krok udusil tok finančných prostriedkov na ich platformy. Burzy v Južnej Kórei údajne krížia obchody, aby im umožnili prevádzať poplatky účtované v kryptomene na kórejské wony (KRW). V reakcii na tento postup predstaviteľ odvetvia povedal spoločnosti Newsis:

"Ak chcete previesť prijatú kryptomenu ako poplatok na KRW, nezostáva vám nič iné, ako kryptomenu predať v mieste podnikania."

Zákaz krížového obchodovania by teoreticky zabránil platformám, aby boli schopné prevádzať tieto poplatky z kryptomeny na fiatovú menu. Plánovaný zákaz by v skutočnosti mohol znamenať povinné obchodovanie s nulovou províziou. Tým by sa eliminoval výnos, ktorý by sa získal z poplatkov za obchodovanie. Podľa anonymného zdroja budú juhokórejské kryptoburzy nútené vytvoriť nový podnik na prevod obchodných poplatkov na fiatovú menu. Takýto krok by však priniesol značné náklady.

Okrem ovplyvnenia výnosov z výmeny by tento krok mohol predstavovať aj významné výzvy pre platby daní. Zrážková daň sa v skutočnosti vyberá z poplatkov za obchodovanie na burze. To znamená, že platformy musia nájsť prostriedky na premenu poplatkov prijatých v kryptomene na wony, pretože v Južnej Kórei nie je možné platiť dane kryptomenou.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
Microstrategy plánuje nákup BTC za 500 miliónov dolárov

Podľa FSC majú burzoví operátori prístup k dôverným informáciám a to, že by im umožnili obchodovať so zákazníkmi, by mohlo viesť k cenovej manipulácii.

Okrem zákazu krížového obchodovania budú v prichádzajúcich pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch tiež uvedené zmenárne, ktoré budú povinné držať najmenej 70% vkladov klientov v peňaženkách. Toto ustanovenie je údajne súčasťou protiopatrení proti hackerstvu kryptomien s plánom FSC vyšetrovať predchádzajúce útoky s cieľom odhaliť podvody.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.