Je Bitcoin bublina? Ak áno, nemusí to byť negatívne!

Redakcia Bitcoin Skupiny

20.01.2021

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Podľa prieskumu Deutsche Bank viac ako polovica investorov si myslí, že bitcoin je spolu s akciami spoločnosti Tesla najväčšia bublina v súčasnosti.

Zatiaľ čo veľa respondentov považovalo bitcoin za hlavnú bublinu, 25% verilo, že by mohol do začiatku roku 2022 zdvojnásobiť svoju cenu nad hranicu 70,000$.

Viac ako polovica odborníkov na trh oslovených v najnovšom prieskume investorov Deutsche Bank si myslí, že bitcoinové a technologické akcie - konkrétne výrobca elektromobilov Tesla - sú na prvom mieste v zozname bublín na finančných trhoch.

Prieskum uskutočnený od 13. do 15. januára naznačil, že 89% zo 627 opýtaných odborníkov na trh si myslí, že niektoré finančné trhy sú v súčasnosti zachytené v bubline, ako informovala CNBC v utorok.

Zo všetkých respondentov 56% verilo, že bitcoin s väčšou pravdepodobnosťou v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov zníži svoju hodnotu na polovicu. Ešte väčších 62% si myslelo, že Tesla zaznamená rovnaký pokles.

Bitcoin považuje za extrémny prípad polovica respondentov, ktorí najvyššiu kryptomenu ohodnotili podľa bublinovej škály od 1 do 10 na hodnote 10.

Asi štvrtina respondentov však verila, že hodnota bitcoinu by sa v budúcom roku mohla pravdepodobne zdvojnásobiť, čo znamená, že jeho cenovka by mohla byť niekde na sever od 70,000 dolárov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
PayPal blokuje krypto platby niektorých používateľov!

Čítajte tiež - Ethereum zvyšuje dominanciu na trhu a blíži sa na ATH!!!

Bitcoin ako bublina - je to problém?

Viac ako dve tretiny opýtaných odborníkov sa domnievajú, že Federálny rezervný systém USA neukončí svoj stimulačný program do konca roku 2021. Ide tak o možný katalyzátor ďalšieho rastu v odvetví fintech.

Tak či onak, je dôležité poznamenať, že akákoľvek prelomová technológia alebo forma peňazí musí byť najprv bublinou. To isté ukazuje aj história. Takže prípad, že je BTC v bubline je skôr býčí signál ako dlhodobo medvedí.

Binance

Redakcia Bitcoin Skupiny

Bitcoin magazín prináša denný obsah noviniek a analýz z kryptomenového sveta. Zároveň sa zameriavame na návody a recenzie známych značiek a búrz. Vždy bolo a stále bude naša priorita vzdelávanie.