Jak vydělat na cenových gapech?

Bitcoin Skupina

24.06.2022

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jedna ze strategií, kterou v naší skupině používáme je založena právě na cenových gapech. Tento obchodní systém je velice robustní a lze použít pro všechny finanční instrumenty včetně kryptoměn. V tomto článku si tuto formaci představíme a poté se podíváme na jeden možný způsob, jak ji využívají profesionálové.

Co je to formace 123GAP?

Jedná se o PriceAction patern, který se skládá ze tří svíček. Tato formace je k nalezení na každém svíčkovém i barovém grafu a dává nám informaci, že do trhu se nahrnuli velké peníze, což nám ukáže směr obchodování velkých hráčů.

SHORT 123GAP

Pro prodejní gap platí, že první svíce má své low na vyšší ceně, než je close svíce 2. Poslední pravidlo je, že high svíce 3 je menší, než je již zmíněné low svíce 2. viz. obrázek 1

LONG 123GAP

Pravidla jsou stejná, pouze je zrcadlově otočíme. První svíce má své high na nižší ceně, než je close svíce 2 a low svíce 3 je výš, než high svíce 1. viz. obrázek 2

Tip

Nyní víme jak formace vypadá, ale bude potřeba hledání natrénovat. Proto doporučuji brouzdat po historickém grafu a paterny si zakreslovat. Společně s hledáním můžete pozorovat, jak cena v GAPU reaguje.

Vykousnutí GAPU

Pokud do GAPU narazí svíce, tak se automaticky zmenší jeho rozsah. Věřím, že 2 obrázky pod tímto odstavcem vydají za tisíc slov.

PREČÍTAJ SI TIEŽ:
TOP 8 faktov o Bitcoin halvingu - ako ovplyvňuje cenu?

Jdeme obchodovat

Pro začátek bude vhodné využívat hranu GAPU, což je pro SHORT formaci low svíce 1. Pro LONG formaci je to high svíce 1. Tato strategie je jednoduchá a může sloužit jako vstupní brána do světa PriceAction. S GAPY je možné pracovat několika způsoby, ale ty si ukážeme až příště. Nyní tedy koukneme na obrázek, jak takový obchod může vypadat.

Do obchodu jsem vstupoval na horní hraně GAPU, tudíž short pozice. SL jsem umístil nad high svíce 1 a TP mechanicky tak, aby RRR bylo 1:2. Jednoduché a přitom účinné.

Přidej se k nám

Náš trading tým tuto a další strategie používá na denní bázi. Většinu našich obchodů sdílíme ihned do telegramové skupiny https://t.me/czsktrader . Sdílíme zde i kryptoměny z našeho portfólia , rozbory kryptoměn na grafu a spoustu dalších užitečných informací, bez kterých se v dnešní době hodler ani trader neobejde.

Závěr

Tento článek není investiční doporučení a neneseme zodpovědnost za případné ztráty. Pokud vás tento obchodní systém oslovil, doporučujeme si jej vyzkoušet na demo účtu, poté sami zhodnotíte, jestli má jeho obchodování smysl.

Binance

Bitcoin Skupina